banner614

SON FİNAL PASLARI

banner619

Düzcespor Sultanbeyli Belediyespor karşısında 3-0 galip gelirken son final paslarında başarısız oldu.

Spor 04.12.2020, 10:38 04.12.2020, 10:53
1690
SON FİNAL PASLARI
banner785

Temsilcimiz Düzcespor Sultanbeyli Belediyespor karşısında zaman zaman iyi oyun ortaya koyarken taraftarlar eski Düzcespor’u izleme fırsatı buldular. Düzcespor sahaya ilk kez tam kadro sahada yer aldı.

Düzcespor kalede Orhan savunmada Enver, Mutlu, Onur, Abdullah orta sahada Bulut, Sıddık, Yusuf sağ kenarda Metin sol kenarda Nevzat ileri uçta Ömer Faruk şeklinde yer aldı. Düzcespor ilk dakikalarda sağ bek Enver ve sol bek Mutlu ile yüzde yüz golleri kaçırırken gol ilk yarının son bölümünde Nevzat’ın arka direğe ortasına Yusuf’un sadece dokunuşu kalıp Düzcespor 1-0 öne geçti.

Düzcespor Bulut’un geri dönmesi ile daha çok pas yaparken final paslarında başarısız oldu.Düzcespor Sultanbeyli karşısında daha istekli ve iştahlı gözükürken ilerisi için umut verdi. Düzcespor savunması rakibe hiç pozisyon vermezken geri hattımız mükemmele yakın oyun ortaya koydu. Sağ bek Enver ve sol bek Mutlu ileri uça çok katkı verirken savunmanın merkezinde oynayan Onur ve Abdullah tecrübesi ve diriliği ile ön plana çıktı.

Orta sahada Bulut oyunu bir ekstra şefi gibi topun ve atak geliştirmede başrolü oynarken Sıddık ve Yusuf Bulut’a ayak uydurdular. Sağ kenarda oynayan Metin gerçek kimliğini ortaya koyarken rakip savunmayı dağıttı. Nevzat diğer maçlara nazaran iyi olduğu daha çok çalıştığını gösterdi. Ömer Faruk (Covid 19) hastalığı nedeni ile güç kuvvet olarak biraz geri gitmiş ama topu tutması arkadaşlarının çoğalmasını sağladı.

Ömer Faruk kuvvet olarak hazır olması halinde hem kendisi hem de Düzcespor’a fayda getirecek. Düzcespor Sultanbeyli Belediyespor karşısında iyi oyun ortaya koyarken tek eksiğin final paslarında doğru yere ve kişiye topu verememesi oldu.

Yorumlar (2)
TUNÇ 2 ay önce
Bu galibiyete sevinelim ama grubun zayıf takımlarından birine karşı oynadıgımızı unutmadan eksik taraflarımıza odaklanalım.Ideal kadroya kavuşmamiz güzel ancak santrforlarımız Ömer Faruk ve Malik ten son maçlarda gol katkısı alamıyoruz...Simdilik kanat oyuncuları Metin ve Nevzat ile özellikle forvet arkası Yusuf bu açıgı kapatsada önümüzdeki maçlarda Ömer Faruk un golcü kimligine geri dönmesi gerekiyor...Hafta icindeki Kelkit belediye maçında vites yukseltmeli ve üç puana odaklanmış olarak sahaya çıkmalıyız...Bu maçta alınacak galibiyet çok şeyi değiştirebilir...Tek ön liberolu ( Bulut ) 4-(1)-4-1 sisteminin takıma en uygun diziliş oldugu kesin...
Hasan Hüseyin kaya 2 ay önce
Sizde 3 atmış takım eleştirmiş olmak için elestiriyorsunuz sorun varsa içimizde rahat bırakın adamları çok biliyonuz kendiniz yapsanizq
-3°
parçalı az bulutlu