banner851

banner614

SONUNU GETİREMEDİ !

Düzce Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, KBBL 3.Hafta mücadelesinde Çanakkale Ümmühan Hatun deplasmanında maçın başından son 50 saniyesine kadar önde götürdüğü maçı 63-57 kaybetti.

banner619
Spor 13.11.2016, 14:59 13.11.2016, 15:03
677
SONUNU GETİREMEDİ !

Maça oldukça etkili başlayan takımımız kısa sürede farkı çift hanelere taşıdı. Rakip takım Çanakkale Ayvacık Ümmühan Hatun İlkokulu daha sonra biraz toparlansa da takım ilk periyodu 17-9 önde bitirdi. 2.periyotta da etkili organize oyununu sürdüren takım bol rotasyon uyguladığı bu periyotta rakibine karşı oldukça başarılı oldu ve bu periyodu 31-23 önde kapattı.

3.periyot kadın basketbol takımı güzel oyunu hakemin egoları nedeniyle sekteye uğrattığı iddia edildi. İtiraz olmadığı halde durup dururken takıma üst üste oyun dışı teknik fouller verdiği belirtilen hakemin takımın oyun ritmini bozduğu söylendi. Bu arada rakip takım alınan üst üste teknik fouller ile oyuna dönüş yapmaya başladı.Morali oldukça bozulan takım rahat oynadığı ve önde götürdüğü maçta rakibin 14-0 lık serisine maruz kaldı. Bu dakikalarda rakip takım hem aradaki farkı kapatırken aynı zamanda maçta ilk defa öne geçti. Periyodun sonlarına doğru tekrar toparlanan Düzce Belediyesor Kadın basketbol takımı maça tekrar ortak oldu ve bu periyodu da 45-43 önde bitirdi. 4.periyot ta rakip takım Alan savunmasına geçiş yaparak hızlı hucüm kanallarımızı kapattı. Bu dakikalarda ribauntlarda rakip takım büyük üstünlük kurdu. Takımımız Pınar Şen ve Ela nın üçlükleri ile üstünlüğü tekrar ele aldı. Maç sürekli olarak takımımızın 4 sayı öne geçtiği rakibinde beraberliği yakaladığı bir şekle dönüştü. Bir çok kez farkı artırma şansı bulan takımımız bu seferde özellikle son 3 dakikada aldığı 2 sportmenlik dışı foulle buna muvaffak olamadı. Maçın  son 2 dakikası büyük bir heyecan içinde geçti. Maçı izleyenler için bu büyük bir şans oldu.Son 2 dakikaya girilirken rakip takımın 8 numaralı oyuncusu aldığı ribound ve attığı sayılarla rakip takımın lokomotifi oldu. Son 1.30 dakikaya girilirken takımımız Ela nın üçlüğü ile farkı tekrar 4 sayıya çıkardı.(55-51) Alınan  foul ve top kayıpları yüzünden son 50 saniyeye girilirken rakip farkı 1 sayıya indirdi.(57-56) Son 40 saniyede heyecan fırtınası içindeki basketbol takımı hata üstüne hata ve top kayıpları yaptı. Bu arada rakip takım bulduğu üçlükle 57-59 öne geçti. Son 30 saniyeye girilirken üst üste 2 hücumda top potanın içinde kıvranarak geri çıktı. Bu anlar takım için şanssız anlardı.Atışları kaçıran takım rakibe foul yaparak maçı durdurup atış yakalamaya çalıştıysa da rakibin 8 numaralı tecrübeli oyuncusu foul atışlarında hata yapmadı. Yapılan 3 sayılık atış denemelerinde başarılı olamayan takımımız maçtan 57-63 mağlup ayrıldı.

banner844
Yorumlar (0)