banner851

banner955

“SPOR ENLERİNE” BİR BİLİM ADAMI BİR DE MİLLİ SPORCU KONUK OLDU

Düzce’de devam eden Amatör Spor Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde bir de “ Sporun Enleri” başlıklı bir konferans düzenlendi. Konferansta Prof.Dr.Rıdvan Ekmekçi ve Olimpiyat Sporcusu Nuray Levent “Sporun Enlerinin” konuğu oldu. Düzce Gençlik Merkezin de düzenlenen programda Profesör Dr. Rıdvan Ekmekçi Mili Sporcu Nuray Levent, salonda yer alan sporcuların sorduğu soruları içtenlikle cevapladı.

Spor 09.10.2021, 14:40 09.10.2021, 14:21
190
“SPOR ENLERİNE” BİR BİLİM ADAMI BİR DE MİLLİ SPORCU KONUK OLDU

Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında “Sporun Enleri” programının konukları Prof.Dr.Rıdvan Ekmekçi ve Olimpiyat Sporcusu Nuray Levent’ti. 04-10 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılan Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Prof.Dr.Rıdvan Ekmekçi, milli sporculara “Zihinsel Eğitim ve Mental Hazırlık” alanında konferans verirken, 2020 Tokyo Olimpiyatları Sporcumuz Nuray Levent sporcuların sorularını yanıtladı.

UZMANDAN SPORCULARA EĞİTİM

Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda 200 sporcunun katıldığı program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayarak, Zihinsel Eğitim ve Mental Hazırlık alanında önemli çalışmalar yapmış olan Prof.Dr. Rıdvan Ekmekçi’nin milli sporculara verdiği konferans eşliğinde devam etti.

Sporcuların müsabaka döneminde zihinsel olarak nasıl hazırlanmalarını anlatan Ekmekçi, profesyonel sporcuların beslenmelerini ve çalışma programlarını anlattı.

MİLLİ SPORCU NURAY LEVENT, OLİMPİYAT TECRÜBESİNİ ANLATTI

2020 Tokyo Olimpiyatlarının ardından Finlandiya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonasında 3 altın madalya alarak Avrupa Şampiyonu olan ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam eden Nuray Levent, sporcuların sorularını içtenlikte cevapladı. Levent, Düzce’den olimpiyatlara giden yolda karşılaştığı zorlukları ve tecrübelerini sporcularla paylaştı.

Program, 2020-2021 “Sporun Enleri” ödül töreni ile son bulurken, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, sporculara hediyelerini takdim etti.

HABER: Harun Can ŞERBETÇİ

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız