banner851

banner614

SPOR YAPILMASI GEREKİRKEN BAĞIMLILARIN MEKÂNI OLDU

Gençlerin verimli ve kaliteli vakit geçireceği sosyal alanlar açısından fakir bir kente henüz 3 yıl önce kazandırılan basketbol sahası adeta kaderine terk edildi. Öncü Haber’in daha önce de atıl vaziyette olduğunu gündeme getirdiği Fevzi Çakmak Mahallesi’nde bulunan basketbol tesisi için aylardır yaprak kıpırdamıyor. Milli servetin göz göre göre heba edilmesine sessiz kalmayan Öncü Spor Servisi’nin facebook sayfamız üzerinden yaptığı canlı yayını binler izledi. Yorum yapan Düzceliler, bir an önce çirkin görüntüden kurtarılarak Düzceliler’in hizmetine sunulmasını istedi.

banner619
Spor 07.06.2021, 14:57 08.06.2021, 16:50
1551

2018 yılında Düzce Belediyespor basketbol takımının büyük başarısı sonucunda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Basketbol Federasyonu işbirliğiyle kente modern bir basketbol tesisi yaptırılarak Düzceliler’e hediye edildi.

Merkez’e bağlı Fevzi Çakmak Mahallesi’nde bulunan tesis aradan 2 yıl geçmeden harabeye döndü. Kimsenin sahip çıkmadığı tesiste basketbol sahası kullanılamayacak duruma gelirken soyunma odalarının da kapı ve pencereleri tahrip edildi. Sahip çıkılmayan tesis zamanla da alkol ve uyuşturucu bağımlılarının mekânı haline geldi.

SORUŞTURMA AÇILDI AMA DEĞİŞEN BİR ŞEY OLMADI

Spor tesislerinin sayılı olduğu ve gençlerin spor yapacak alan bulmakta zorlandığı Düzce’de böylesine bir yatırıma sahip çıkılamaması hayal kırıklığına neden oldu. Öncü Haber’in aylar önce gündeme taşıdığı içler acısı durumun ardından Düzce Valiliği konu ile ilgili soruşturma başlatıldığını açıklarken aradan geçen zamanda aşama kaydedilemedi.

MODERN TESİS GÜNDEN GÜNE ÇÜRÜYOR

Bu süre zarfında tahribatın boyutunun derinleştiği tesisten canlı yapan Öncü Haber ekibi, tesisin içler acısı halini Düzce kamuoyu ile paylaştı. Binlerce kişinin takip ettiği canlı yayında Düzceliler, böylesine bir tesisin korunamayarak alkol ve uyuşturucu bağımlılarının mekânı haline gelmesine tepki gösterdi.

VATANDAŞ SORUMLULARIN BULUNMASINI İSTİYOR

Fevzi Çakmak Mahallesi’nde Asarsuyu kenarında bulunan basketbol tesisinin yürekleri sızlatan haline ses yükselten Düzceliler, buranın bir an önce çirkin görüntüden kurtarılarak Düzceliler’in hizmetine sunulmasını istedi. Birçok vatandaş ve muhtar da sahip çıkanı olmayan tesisin kendi mahallerine taşınmasını isterken kamuoyu Düzce’ye hibe edilen modern tesisin bu hale gelmesinden sorumlu olanların kim olduğu sorusunun cevabını merak ediyor.

ÖNCÜ SPOR SERVİSİ

banner844
Yorumlar (8)
Ali veli 4 ay önce
Tam bir Türkiye klasiği .....
luizao 4 ay önce
Duzce duzce nin genclerinden ne beklersin ki adam mi olucak bunlar memlekete faydasi olivak ya bunlar en iyi unv. okuyup bitirse ne olur ahlak kultur olmadikca
Aa 4 ay önce
Kimbilir yapan yüklenici kaç ₺ fatura kesti?
Ahmet yaman 4 ay önce
Bir kere emeğinize sağlık çok iyi bir habercilik evime çok yakın yer ama maalesef çocuklarımız buraya gitmeye korkuyor. Bu zararı kim ödeyecek. Önvü çalışanlarına teşekkür ederiz.
Düzceli 4 ay önce
Ya spor mpor boş boş işler açalım şuraya bi cami şuraya bi imam hatip heh, ihale de yandaşa gitsin. naber millet ben akp yönetimi.
luizao 4 ay önce
duzceli millet camiye de gitmiyor artik dergahlara menzillere gidip ek ayak opup puta tapiyor camiler bos menziller dolu boyke Allah sevgisi
murteza yılmaz 4 ay önce
gençlik ve spor il müdürlüğü düzce ilinde yok sanırsam. ondandır.
Sertanacar 4 ay önce
Arkadaşlar tesis il özel idareye bağlıymış