banner851

banner955

SPORTMENCE YİNE EKRANA KİLİTLEDİ

Öncü TV’nin ekran klasiği Sportmence, salı yine dopdolu bir bölümle izleyicisini ekrana kilitledi. Usta gazeteci Harun Can Şerbetçi’nin sunumuyla canlı yayınla ekrana gelen programa Düzcespor Eski Genel Kaptanı ve EVCEK Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Muharrem Özçifti ve Düzce Postası gazetesi yazarı gazeteci Metin Köseer konuk oldu. Düzcespor’un deneyimli ve başarılı Teknik Direktörü Yavuz İncedal da canlı telefon bağlantısıyla programa katılarak soruları yanıtladı.

Spor 17.02.2022, 10:09
966
SPORTMENCE YİNE EKRANA KİLİTLEDİ
banner1032

“DÜZCESPOR ŞİMDİ REKORA GİDİYOR, DEPLASMAN FOBİSİNİ DE KIRDI”

Sportmence programına konuk olan Düzce Postası gazetesinden, gazeteci- yazar Metin Köseer,  Düzcespor’un son haftalarda gösterdiği başarıyı ve Kuşadasıspor galibiyetini değerlendirerek,  sözlerini şöyle sürdürdü: “Düzcespor bizim tek sembolümüz, Düzcespor’dan başka bir eğlencemiz, sosyal faaliyetimiz yok. Maç olunca tribünleri dolduruyoruz, o heyecanla, o sevinçle Düzcespor’un galip gelmesini bekliyoruz.  Galip gelince seviniyor kutluyoruz. Düzcespor şimdi rekora doğru gidiyor. Nasıl gidiyor? Düzcespor iç sahada galip geliyor. Şimdi deplasman fobisini de yeniyor.  Dikkat ederseniz Düzcespor sezonun ilk yarısındaki Düzce’deki Kuşadası maçında mükemmel bir futbol oynadık. Geçen hafta koşan, ısıran, oyun kuran, bağdaşan, birlik beraberlik içinde saha içinde iyi oynayan bir Düzcespor’u izledik. Daha fazla da gol olabilirdi bu maçta. 24. Dakikaya kadar yoklama içinde geçti. Daha sonra goller gelmeye başladı.  Kalecimiz Ersin bir penaltı kurtardı. Bu da moral verdi takıma. Kendine de daha da bir güven geldi kalecimize.  Düzcespor 3-0 aldı maç bitti. Gözler İskenderunspor, Iğdırspor maçına çevrildi.  Bu maçın berabere bitmesini arzu ediyorduk.  Son dakikada gol gelince durum değişti ama biz maç eksiğimizle lider olduk.”

“KUŞADASIN’DA ELBİSE İLE DENİZE GİRDİK, ISLANMADIK”

“Biz Kuşadası’na niye gittik? Galip gelmek için 3 puan almak için gittik” ifadelerini kullanan usta gazeteci Köseer, Bu maçla ilgili yorumunda, “Kuşadası’nda elbise ile denize girdik, ıslanmadan geri geldik. Ne demek bu?  Ta kımımız galip gelince yorulmadık biz demek. Bu galibiyet şampiyonluğun adımları gibi geldi. Erken havaya girmeyelim ama iyi gidiyoruz.  Düzcespor galip geldikçe, herkes Düzcespor’dan korkar oldu. Iğdır İskenderun bile çekinir oldu.” ifadesinde bulundu.

“ŞAMPİYONLUK BEKLİYORSAK, DEDİKODUYU BIRAKIP, MAÇA PARAYLA GİRİN!”

Köseer programda, tüm Düzce’nin birlik beraberlik içinde olmasının şart olduğunu vurgulayarak, “Arkadaşlar, Düzcespor’a sahip çıkalım.  Düzcespor sahip çıkıldıkça oynuyor. Bakın bu hafta Kuşadası’na maça gidenler var.  İzmir’e, Aydın’a, Kuşadası’na niye gidiyorlar; Düzcespor için.  Bu nedenle Kuşadası galibiyeti için teknik direktörümüz Yavuz İncedal’ı teknik heyeti, futbolcu kardeşlerimizi ve yönetimimiz, takdir ediyorum, tebrik ediyorum.  Başta hocamız, teknik heyetimiz, yönetimimiz ve futbol kardeşlerimiz bu maçta ellerinden geleni yaptılar. Transferlerimiz de uyum sağladı. Bakın böyle olunca, her şey iyi oluyor. Bakın böyle olunca, farklı skorlarda oluyor. Bu hafta dikkat edin farka gittik. Herkes Düzcespor için elini taşın altına koysun, Dedikodu yapmasın, Herkes parayı versin. Biletler başka yerde 1 lira. Bizde de olsun denmesin.  50 lira ise 50 lira, 30 lira ise 30 lira, 10 lira ise 10 lira verip stada, girsin, Düzcespor’a destek versin. Bedava girmek için uğraşıp durmasınlar.  Bedava girmek için listelere adını yazdırmaya uğraşmasınlar. Şampiyonluğa giden 3 takım var. Bunlardan Iğdır ve İskenderun’un arkasında güçlü firmalar var. Düzcespor’un nesi var? Sadece Başkan Kapoğlu’nun çabası var.  Tribün geliri var. Paraya verin girin maça kardeşim. Ben doğruyu söylüyorum. İsteyen kızısın. Şampiyonluk yolunda birlik beraberlik içinde olmalıyız.  Her şeyi yönetim karşılıyor. Şampiyon olmak istiyorsak tribünleri doldurmalıyız, Para vererek girmeliyiz. Öteki takımlar nasıl yaparlarsa yapsınlar, bizi ilgilendirmez. Destek olmalıyız.” dedi.

“KUŞADASI TOP OYNAMAK İSTEYEN BİR TAKIMDI, BİZ DE ÖYLE OLUNCA KAZANDIK”

Düzcespor’un Eski Genel Kaptanı Muharrem Özçiftçi de, Kuşadasıspor galibiyetini değerlendirdi. Özçiftçi,   Düzcespor’un bundan önceki maçlarda rakiplerin oynadığı futbolun  ele alındığında,  daha önceki haftaki Darıca maçında rakibin kapanarak, futbolu düşünmediğini ve önceki hafta, Düzce’de oynanan Beyoğlu Yeni Çarşı maçında da bu takımın nasıl yenildiklerinde üzüldüklerini örnek göstererek,  bir önceki programda Kuşadası maçını alabileceğimizi söylediğini dile getirip, bu maçı alırız şeklinde yaptığı yorumunu şöyle özetledi.  “Kuşadası takımı diğer takımlara oranla top oynamak isteyen bir takım Kuşadasıspor, biz de top oynamak isteyen bir takımımız. Kuşadası’nı seyretmiştim. Top yapmak isteyen bir takımdı. Bundan önceki programda maçı alırız demiştim. Bu benim öngörümdü. Bu da benim dediğim gibi oldu” dedi.   

“DÜZCESPOR İYİ FUTBOL OYNUYOR”

EVCEK Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü ve Düzcespor Eski Genel Kapatanı Özçiftçi, Düzcespor’un her geçen gün daha iyi futbol oynadığını,  Yeni transferler çok iyi ve yerine olduğunu vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü:” Mesela, Semih Üstün’ü çok beğeniyorum. Murat Gürbüzerol,Oğuzhan Erdoğan olsun, hepsi iyi futbolcular. Yapılan transferler çok iyi oturdu takıma.  Bir takım olgusu oluştu.  Zaten biz orta sahada ve defansta iyiydik.  Santrafor arkadaşımız, koşan basan bir futbolcu. Her halde hocamız artık Murat ile başlar. Deplasmanda öyle yaptı.  Önümüzü açık görüyorum.  Şimdi artık daha iyiyiz.  Bundan sonra kolay maçımız olmayacak.  Çok iyi futbol beklemeyeceğiz, Çünkü bu grup şampiyonlar ligi gibi bir grup.   3-0 olsun, 1-0 olsun, yarım sıfır olsun, bizim olsun. Artık vura vura gitmemiz lazım. Hakikatten takımlar arasında puanlar çok yakın. Üst de öyle altta öyle. Bende Metin Köseer gibi düşünüyordum. Iğdırspor- İskenderunspor maçı beraber bitsin istedim. Niye derseniz? Biz Iğdır’a gideceğiz. Rakiplerimizden birinin üç puan alması yerine birer puan almaları bizim için iyi olurdu. Olmadı. Ama biz yendik, bir maç eksiğimizle lider olduk.  Ben baştan beri söylüyorum:  Ben İskenderun’dan çok Iğdırspor rakibimiz diye düşünüyorum.  Hakikaten zor grup, yukarısı da çok karışık. 30 puanda olan takımlara kadar düşmemeye oynayan takımlar var. ilk 5’e girmek isteyen takımlarda var. İşimiz zor.”

“BİZLE OYNAYAN RAKİPLER, MAMALI GELEBİLİR, TEŞVİK PRİMLERİ OLABİLİR”

Özçiftçi, programda çok önemli ve dikkat çeken bir uyarıda bulunarak. “Bundan sonraki maçlarda takımlar, mamalı gelebilir. Ben futbolun içinde, 15 yıl Düzcespor’da bulundum. Halen sporun içinde biri olarak söylüyorum.  Teşvik primleri verilebilir. O yüzde rakiplerin bazıları üzerimize gelir. Başka hesaplar ile karşılaşabiliriz. Dikkatli olup birlik içinde olmalıyız. Her maçı almalıyız” dedi.

“DÜZCE BÜTÜNLEŞEMEDİ”

Eski Genel Kaptan Özçiftçi, Düzce’nin Düzcespor etrafında tam bütünleşemediğini de vurguladığı programda, sözlerini şöyle tamamladı: “Bizim bir tek eksiğimiz var. Bir Iğdır gibi bir İskenderunspor gibi bütünleşemedik.  Bu galibiyetten sonra her yer Düzcespor bayraklarıyla donanmalıydı. Tüm Düzce’yi birlik ve beraberliğe davet ediyoruz, buradan. Bu hafta tribünlerin dolması lazım. Herkes parasını versin maça girsin. Bu günlerde Düzcespor’un maddi manevi desteğe ihtiyacı var. Bunun olması lazım. Düzcespor’un şampiyon olmasını istiyorsak, herkes görevini yapmalı.”  

Yorumlar (1)
Lütfi İşeri 8 ay önce
Konuşmacıların ağızlarına sağlık hem dileklerini HEMDE yapıcı konuşmaları ve takımımız İÇİN olması destek çağrılarını anlattılar ,Ama telefonla bağlanan Hocamızı da çok beğendim kültürlü,bilgili,işine Hakim, birisi olduğu çok belli çok da hırslı birisi olduğunu o kadar güzel ifade etti anlattı ki,konuşmacı arkadaşlar gibi bencede daha çok destek daha çok takımın yanında olmalıyız tribünler dolmalı HAYDİ DÜZCEM cumartesi maçta olalım..
18
parçalı bulutlu