banner851

banner955

“TARAFTARIMIZIN BOYNU BÜKÜK KALMAYACAK”

Yeni sezon hazırlıklarını Şıralık’ta bulunan tesislerinde sürdüren Düzcespor’un Teknik Direktörü Yavuz İncedal, çalışmaları yerinde inceleyen Öncü Haber’in sorularını yanıtladı. İncedal, 13 yeni ismi, kadrosuna katan kırmızı lacivertli takımda transferin devam edeceğini söyledi. Takımın çalışmalarından memnun olduğunu kaydeden İncedal, “Ateşli ve müthiş bir destek veren taraftarımız var. Biz onlarla birlikte iyi bir uyumu yakalayacağız. Ben buna inanıyorum. Onlar takıma futbolculara, bizlere sahip çıkacaklar zor anlarda. Ama şunu bilsinler ki Düzcespor'un hiçbir alanda boynunu bükük bırakmayacağız.” sözleriyle taraftara mesaj verdi.

Spor 27.07.2021, 17:30 27.07.2021, 18:27
604
banner986

Yeni sezon hazırlıkları için çalışmalarına son sürat devam Düzcespor’da çalışmalar devam ediyor. 13 yeni ismi kadrosuna katan Düzcespor, oyuncuların birbirlerine alışması ve kondisyonu sağlamaları için Teknik Direktör Yavuz İncedal yönetiminde gerekli olan antrenmanlara yoğunluk verildi. Yeni sezon hazırlıkları ve yapılan çalışmalar hakkında Öncü haber mikrofonuna özel açıklamalarda bulunan Teknik Adam İncedal, yeni sezon için çok sıkı bir kamp sürecine girdiklerini belirtti.

“Çalışmalarımız 3 etapta devam edecek”

Çalışmaların başarılı bir şekilde devam ettiğini ve hazırlıkların 3 etaplı bir kamp şeklinde tamamlanacağını belirten İncedal, “Biraz süre alacak ama gerekli olan çalışmaları halledeceğiz. Kamp olarak da 3 etap düşündük. İlk bir haftalık kampı kendi tesislerimizde yaptık. Ön çalışma dediğimiz olay yani hem adaptasyon hem de fiziksel olarak biraz gelişim sağlamak istedik. İkinci etapta daha çok fiziksel yüklemeleri ve dayanaklıkları, kuvvetleri, çabuklukları ön plana aldık. 3. etap dediğimiz ayın 5’inden itibaren de Bolu Termal Otel'de kampa gireceğiz. Orada mümkün olduğu kadar hazırlık maçı yapacağız. Hem oynatacağımız takıma göre olan sistemi belirleyeceğiz hem oyuncularımızı daha iyi göreceğiz hem de maç konsantrasyonunu ve maça uyumu geliştireceğiz. Şu anda gerçekten futbolcu arkadaşlarımız buraya neden, ne için geldiklerinin farkındalar. İyi bir uyum içerisindeler. Birbirleri ile çok kısa sürede kaynaştılar. Çalışmalarından memnunum. İnşallah hep böyle sakatsız, belasız bir sezon yaşarız.” dedi.

“Eksik yerleri tamamlama girişimiz var”

Öncü Haber’in, “Transferler devam edecek mi?” sorusuna Teknik Adam Yavuz İncedal şu yanıtı verdi:

“Eksik olan mevkileri tekrar tamamlama adına girişimlerimiz var. Düzcespor bu sene koymuş olduğu hedef neticesinde transferin son gününe kadar eğer eksik olan bir yer varsa değerli Başkanımız ve yönetim Kurulumuz. Bizler bu konuda bir anlayış içerisinde muhakkak katılımlar olabilir.”

“Bizde güçlüyüz ve hedefimiz var”

Çarşamba günü çekilecek fikstürü hakkında değerlendirmede bulunan İncedal,” Grubumuz güçlü takımlardan kurulu ama bütün gruplar güçlü. Bizde güçlüyüz, güçlü olacağız. Çok çalışacağız. Çok konuşan bir takım değil çok çalışan bir takım olacağız. Sahada mücadele eden ne istediğini bilen bir takım olmak için çalışmalarımızı o yönde yapıyoruz. Grubun güçlülüğünden ziyade tabii fikstür çok önemli. Fikstür‘ün çekimi de sizin o grupta ki şansınızı belirleyebiliyor. İnşallah güzel bir fikstür çekeriz. Lige ağırlığımızı koyarız. Çünkü Düzcespor'un olduğu her yerde hedef vardır. Bizde bunun bilincindeyiz. Bu hedef içerisinde çalışmalarımıza devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

“Hafta içi maçlara karşıyım”

İncedal, hafta içinde oynanacak maçlarla ilgili de görüşlerini şöyle ifade etti.

” Ben hafta içi olan maçlara aslında karşıyım. Çünkü uzak deplasmanlar çarşamba maç yapıyorsunuz, cumartesi bir maç daha yapıyorsunuz. Futbolcuyu dinlendirmeden, yüklemeleri yapmadan ister istemez sakat ve cezalıların da birikimi ile böyle bir fazlalık olursa kadro sıkıntısı yaşıyorsunuz. Futbolcular haddinden fazla yorulmuş oluyorlar. Çünkü bir yanda ulaşım var, bir yanda sahaya koyduğu performansın birleşimi futbolcuları da etkiler. Ben aslında haftada bir maç yapılmasından yanayım ama Covid-19 nedeni ile federasyonumuz son 2 yılı özellikle böyle bir uygulama içerisine geçiliyor ama bana sorarsanız ben haftada bir maç yapılmasından, oyuncuların dinlenmesinden, daha iyi çalışmalardan yanayım.”

“Düzcespor taraftarının boynu bükük bırakmayacağız”

 Düzce taraftarlarını çok iyi bildiğini söyleyen İncedal, sözlerine şöyle son verdi:

“Benim bir tarafım da Düzce'li. Düzcespor'a karşı çok maç oynadım. Ateşli ve müthiş bir destek veren taraftarımız var. Biz onlarla birlikte iyi bir uyumu yakalayacağız. Ben buna inanıyorum. Onlar takıma futbolculara, bizlere sahip çıkacaklar zor anlarda. Ama şunu bilsinler ki; Düzcespor'un hiçbir alanda boynunu bükük bırakmayacağız.”

Yorumlar (4)
Berat avcı 1 yıl önce
İnşAllah Mehmet arkadaşım bu yıl yine 3-4 hoca değiştiren sık sık futbolcu değiştiren takım olmayız yine bu anlayıştan kurtulalım artık o kadar hoca değişti futbolcu gönderildi ne geçti elimize hiçbir şey geçmedi yermizdeyiz demeli değiştirmekle göndermekle bir şey kazanılmıyor
ARİF özbulut 1 yıl önce
Hocayı takdir ettim cesaretli bir yanı var grubumuz güçlü ama bizde güçlüyüz,çok konuşan DEĞİL çok çalışan olacağız söylemi güzel bir düşünce takdir ettim bu konuşmasını SABIRLI OLURSAK iddialı bir takım oluruz diye düşünüyorum iyi de bir Başkan ve yönetim var yeni bir takımız ama olsun maçlar oynandıkça kendini bulur,BAŞARILAR DİLERİM TAKIMIMIZA.
Kırmızı-LACİVERT 1 yıl önce
Hocamız çok güzel ve net konuşmuş,başarılı olmak için çok çalışacağız diyor,yeni kurulan bir takımız ama hedefliyiz demiş, zordur yeni kurulan bir takım hocası olmak ama adam başarılı olmak istiyoruz diyor belliki tecrübeli ve cesaretli birisi Eşi de Düzceliymiş yani eniştemiz,Yeni kurulan takımın zorluklarını biliyoruz hocam her zaman sizlerin yönetimin futbolcularımızın yanınızdayız
MEHMET 1 yıl önce
Geçen sezon 4 hoca değiştiren yönetim başarıyı yakalayamadı. Hızını alamayan yönetim bu sezon başında nereedeyse bütün takımı tasfiye ederek yeni bir takım kurdu. Ancak bu sezonda şampiyonluk gelmezse ben mevcut yönetimden BİZ BU İŞİ BECEREMEDİK; DEMEKKİ SORUN BIZDEYMIŞ diyerek görevi devretmelerini bekliyorum.Tabiki en büyük arzumuz bu sezon Düzcesporumuzun şampiyon olmasıdır.
31
açık