banner851

banner614

TECRÜBELİ HOCA SİTEM ETTİ

Öncü Televizyon ekranlarında Hasan Kaya'nın hazırlayıp sunduğu Sportmence Programın'a konuk olan Düzcespor'un eski oyuncu ve hocalarından Şamil Demirtaş, Düzcespor’un son durumunu değerlendirirken, bugünlere gelinmesini alt yapının ihmal edilmesine bağladı.

banner619
Spor 30.10.2012, 18:10
202
TECRÜBELİ HOCA SİTEM ETTİ

Sportmence Programın'a konuk olan Düzcespor'un eski oyuncu ve hocalarından Şamil Demirtaş,profosyonel liglerde mücadele eden Düzcespor’un amaör lige düştüğünü belirtti. Demirtaş, “Düzcespor ilçe takımı iken, üç büyüklerin dışındaki tüm il takımlarıyla karşılaşıp başabaş mücadeleler ederek şampiyonluğa oynuyordu. Bugün il olmasına rağmen kendi amatör liginde mücadele eder duruma düştü.” Dedi.

 

Demirtaş, Düzce Gençlik ve Düzcespor'un birleşmesiyle kurulan kırmızı lacivertli Düzcespor'un 45 yıllık geçmişiyle ilgili yaşadığı olayları, gelişmeleri, değerlendirdiği canlı yayında, “ben 62'de Düzcespor'da futbola başladım, 1967 yılında Düzcespor'la profesyonel sözleşme imzaladım. 38 yıl sonra Kervanspor ve Çilimlispor'da antrenör futbolcu olarak görev yaptıktan sonra faal futbolculuğum sonra erdi. 38 yıllık futbol geçmişimde Düzcespor, Kasımpaşaspor, Karagümrükspor gibi takımlarda profesyonel futbolcu olarak görev aldım. Bilecikspor ve Maltepespor takımlarında antrenörlük yaptım. Antrenörlük hayatım boyunca Düzcespor'da çeşitli dönemlerde 7 kere göreve getirilip antrenörlük yaptım. Süleyman Demirel gibi 7 kere geldim 8 kere gittim. Düzcespor'un başarılı olduğu yıllarda orman ihaleleri ve tombala oyunları sayesinde kulübe büyük gelir elde edilirdi. Orman ihalesi ve tombala bittikten sonra Düzcespor da bitmiş oldu ve kral çıplak gibi ortada kaldık. Taşıma suyla değirmeni döndürmeye çalışılması yeterli olmadı.” Şeklinde konuştu.

 

 

Yorumlar (0)