banner851

banner955

‘TEKRAR İHALE EDİLMESİN’

Koçyazı Mahallesi’nde, bugüne kadar “yap- işlet- devret modeli” ile ticari olarak kullanılan halı sahanın, sportif amaçla kullanılmak üzere mahalle halkının hizmetine verilmesi isteniyor. Koçyazı Mahallesi Muhtarı İsmet Mısır, Öncü Spor Servisi’ne, “Burası 2011’de mahallemizin yeşil alanıydı. Artık mahallemizin çocuklarının oyun alanına çevrilmeli.” dedi.

Spor 05.04.2022, 14:30 05.04.2022, 14:46
2415
‘TEKRAR İHALE EDİLMESİN’
banner1032

2011 yılına kadar, merkeze bağlı Koçyazı Mahallesi’nde yeşil alan kullanırken Düzce Eski Belediye Başkanı İsmail Bayram döneminde, “yap- işlet- devret” modeliyle kiraya verilen halı sahanın tekrar ihale edilmeyerek, mahalle çocuklarına tahsis edilmesi isteniyor.

Koçyazı Mahallesi Muhtarı İsmet Mısır, yıllarca kiralık olarak ticari amaçla kullanılan halı saha konusunda Öncü Habere yaptığı özel açıklamada, 2011 yılına kadar buranın mahallenin yeşil alanı olarak kullanıldığını, ancak Düzce Belediye Eski Belediye Başkanı İsmail Bayram döneminde, “Yap- İşlet- devret” modeli ile ticari alana çevrilerek, halı saha olarak kiraya verildiğini, kira sözleşmesinin yakında sona ereceğini söyledi.

Mısır, “Artık burası kiraya verilmesin. Mahallemiz sürekli büyüyen nüfusu artan çok nezih bir mahalle. Çocukların boş vakitlerini değerlendireceği enerjisini boşaltabileceği bir halı sahaya ihtiyacı var. Biz bunu belediye başkanımızdan talep ettik. Başkanımız ekibi ile geldi kontrol etti. Burada halı saha ve belediyemizin çocuk oyun grubunun olduğu bir parkı var. Buraların etrafları taraba duvar ile çevrilmiş içerisi bakımsız. Aileler çocuklarını buraya göndermek istemiyor.” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANIMIZ ADINI SPOR AKADEMİSİ KOYDU”

Mahalle Muhtarı İsmet Mısır açıklamasında, halı sahanın, bir an önce ihale değil de mahalle nezdinde belediye ile işbirliği içerisinde çocuklara verilmesini isteyerek, “Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü ekibiyle incelemesi sırasında, “Düzce Belediyesi Koçyazı Mahallesi Spor Akademisi.”  olarak ismini de verdi. Biz bu isim altında belediyemizin yapacağı çalışma ile tekrar halkımızın hizmetine sunulmasını istiyoruz.” diye konuştu.

“CUMHURBAŞKAMIZ, “SOKAKTAKİ ÇOCUKLARA SAHİP ÇIKIN” DİYOR”

Mahalle Muhtarı Mısır, açıklamasının devamında, “Sayın Cumhurbaşkanımız bizlere hitaben şöyle diyor: “Sokaktaki çocuklarımıza sahip çıkalım. Çocuklara boş vakitlerini geçirecek alanlar yaratalım.” Öyleyse Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Erdoğan’ın dediği gibi, çocuklarımıza burayı kazandıralım, ifadesinde bulunarak, mayıs ayında buranın ihalesi bitiyor. Burası bize çok lazım. Biz burayı genişleteceğiz. Bilardo masası, tenis masası koyacağız. Çocuklarımız burayı ücretsiz olarak kullanacak.  Koçyazıspor süper amatöre çıktı. Burada idman yapacak. Burası bizim için çok iyi oldu. Gençlerimiz, çocuklarımız ve benim muhtarlığım adına, şimdiden Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Öncü Spor Servisi

banner844
Yorumlar (5)
Dadal 6 ay önce
Tabi canım milyonluk yatırımı belediye sana peşkeş çeksin muhtara bakya sana nıye bedavaya milyonluk yeri versin çakal bide algı operasyonu yapıon ortalı 56 ya verıon kafana göre sanki sana verse bedava halka hizmet etçen he okada düşünuosan belediyeye git mahallendeki parkları temizlettir iş yap işini yap
kafkas. 6 ay önce
İsmet bey siz ilk önce bakımsız delik deşik yolları onarın.
Kral 7 ay önce
Bırak bu işleri muhtar bedava hizmet vercekmiş şuan da orası açık alan gençler hergün orda park bakımsız temizlenmiyo oda haftada bir belediye ekipleri temizliğini yapsa hiç bir sorun yok muhtar kendi menfaatine iş peşinde
Yorumcu 7 ay önce
İsmet abi sen onlarin her söylediğine inanma çoğu reklam
Yamalı Pantalon 7 ay önce
Ah muhtarım ne güzel düşünmüşsün. Keşke dileğin gerçekleşse. İşletme maliyeti, bakım masrafları garantisini almadan bu yüke girme istersen. Bizim milletimiz malını koruyan gözeten değildir pek.
14
kapalı