banner851

banner614

“TESİS BAKIMINDAN YETERSİZİZ”

Öncü TV’de usta gazeteci Harun Can Şerbetçi’nin hazırlayıp sunduğu Sportmence programına katılan Düzce Amatör Spor Kulüpleri Genel Başkanı Erdoğan Bıyık, 1. ve 2. amatör kümenin birleştirildiği 2021-2022 sezonuyla ilgili açıklamalarda bulunarak, kulüplerden katılım parası almadıklarını vurguladı. Bıyık, “Katılım parası almıyoruz. ASKF payı var, 200 TL onu almıyoruz. Ayrıca Futbol Federasyonu’na yatırılacak 200 TL var, onu da bir sponsor bulma arayışımız devam ediyor” dedi.

banner619
Spor 21.09.2021, 17:14
564
“TESİS BAKIMINDAN YETERSİZİZ”

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen olağan kongrede güven tazeleyen Düzce Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Bıyık, Öncü TV’de Harun Can Şerbetçi’nin hazırlayıp sunduğu Sportmence programına canlı yayın konuğu oldu.

1. ve 2. Amatör takımlarının birleştirilmesi konusuna net bir açıklama getiren Erdoğan Bıyık,” İki küme birleştirildi. Yani hepsi 1. amatör kümede oynayacaklar. Yani yukarıya çıkmak biraz daha kolay olacak, güçlü takımlar için. Mesela, 2. amatör takımı, hedef belirliyor. Önce 2. amatöre girecek, sonra 1. amatöre çıkacak. Sonra Süper Amatör Lig’e çıkacak, ama şimdi direkt iyi takımsa çıkabilecek. O imkân sağlandı. Bununla alakalı kulüplerimizle de tabii istişare yaptık. Bu anlamda da talep oldu. Talebi de değerlendirip yukarıda görüşülünce ve karşılık bulunca, böyle bir birleştirme oldu bu da güzel oldu” dedi.

“TESİS BAKIMINDAN YETERSİZİZ”

Düzce’nin spor tesisleri bakımından yetersiz olduğunu söyleyen Bıyık, “Düzce’de tesis bakımından yetersiziz işin aslı.  ASKF toplantısı yapıyoruz. Toplantıda, alt liglerde oyuncu yetiştiren spor okullarımız var. Onlar baktığınız zaman bir sahada 8 takım 9 takımın idman yaptığı görülüyor. Bu neyi gösterir? Sahanın yetersiz olduğunu. Ben ASKF Başkanıyım. Benim sahalarda maçlara yazılmam lazım kanunen. Böyle yazılınca da bilmiyorum 30 lira mı 50 lira mı ne para almam lazım. Ben 15 seneden beri 1 lira almadım, bir tane yöneticime de 1 lira aldırmadım.   ASKF’nin bütçesine gidecek, kimse para almayacak. Alacak olan yönetici olmayacak burada. ASKF’nin geliri yok ki o kadar zaten. Ben o parayı almış olsam ASKF ayakta duramaz.” diye konuştu.

Yorumlar (0)