banner851

banner955

TFF İŞİ SIKI TUTUYOR

Türkiye futbol federasyonu sağlık kurulu takımların yaptığı idmandan müsabakalara kadar neler yapacağı bir genelge ile kulüplere bildirdiği öğrenildi.

Spor 28.05.2020, 11:06
3776
TFF İŞİ SIKI TUTUYOR
banner1032

TFF kulüplere gönderdiği genelgede işi sıkı tuttuğu görülürken şu genelgeyi gönederdi.Tüm takımlar Federasyon ve devlet kurumları (bakanlıklar, sağlık kurumları vb) ile düzenli iletişimi sağlayacak bir yetkili belirlemelidir. Bu kişiler oyuncular ve diğer çalışanlar ile yakın temasta olmayacak kişiler arasından seçilmelidir. Ana görevi bahsi geçen kurumlardan gelecek güncel haberleri ve konjonktürü sürekli takip etmek, gerekli durumlarda iletişim kurarak teyit almak, kulübün belirlenen protokole uygun hareket etmesini sağlamak ve ilgili kurumlara rapor vermek olan bu pozisyon için kulüplerde en uygun yetkili İdari direktördür.

Tüm takımlar oyuncu, teknik ekip ve destek ekipleri ile temasta olması gerekecek bir ana bir de yedek idari yetkili belirlemelidir. Bu kişinin görevi kulüp içerisindeki iletişimi ve koordinasyonu sağlamak, kulübün bu protokole uygun hareket etmesini sağlamak ve İdari direktöre rapor vermek olacaktır. Bu pozisyon için kulüplerdeki en uygun yetkili İdari menajerdir.

Takım doktoru veya Medikal Departman Sorumlusu tüm bu süreçte en önemli görevlerden birisini üstlenmektedir. Asli görevleri dışında takım doktoru, İdari Menajer ile sürekli iletişimde kalarak herkesin bilgilendirilmesi, eğitilmesi ve bu bağlamda belirlenen protokollere uygun hareket etmesini sağlamanın yanında, semptom takipleri, tarama testleri ve şüpheli vaka organizasyonlarının hatasız yürütülmesini temin etmelidir.

 Takım doktoru ayrıca, Federasyon Sağlık Kurulu ile de düzenli görüşmeler yapmalı ve bilgi akışını sağlamalıdır. Takım destek ekiplerinin yer aldığı her departman kendi içerisinde bir iletişim sorumlusu belirlemelidir. Bu kişiler kendi departmanlarının önerilere uygun hareket etmesini sağlamalı ve denetlemelidir. Bunun yanında bu kişiler departmanlar arası koordinasyonun sağlanması için Tesis Müdürü ile sürekli iletişimde kalmalıdır.

Tesis Müdürü ayrıca tesislerin, kamp alanlarının ve takım transportunda kullanılacak araçların hijyen ve temizliğinden de sorumlu olacaktır. Tesis Müdürü, ilgili tüm alanların ve araçların dezenfeksiyon ve temizlik süreçlerini organize etmeli, temizlik çalışanları ile iletişimde kalarak, sürecin düzenli kontrolünü sağlamalı ve İdari Direktör ile bilgi paylaşımı yapmalıdır dedi.

Yorumlar (0)
25
orta şiddetli yağmur