banner851

banner614

TÜRKİYE ŞAMPİYONASI BAŞLADI

Okul Sporları Federasyonu, Türkiye Küçükler Badminton Şampiyonası Akçakoca İlçe Spor Salonunda protokolün ve 21 ilden 185 sporcunun katılımıyla başladı.

banner619
Spor 17.04.2014, 16:30
124
TÜRKİYE ŞAMPİYONASI BAŞLADI

Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Okul Sporları Federasyonunun düzenlediği Türkiye Küçükler Badminton Şampiyonası Final Müsabakaları Akçakoca ilçesinde başladı. 21 il ve KKTC’den 37 takımın katıldığı Küçükler Badminton Final Müsabakalarının açılış seremonisine Düzce Valisi Ali İhsan Su, Akçakoca Kaymakamı Aykut Pekmez, Akçakoca Jandarma Komutanı Mürsel Öner, Akçakoca Milli Eğitim Müdürü Yusuf Berberoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci katıldı.

Minik badmintonculara seslenen Düzce Valisi Ali İhsan Su, dünyanın ekonomik ve teknolojik olarak büyüyüp gelişmesiyle insan hayatının da monotonlaştığını ifade etti.

SU, “ Bu hayat tarzı insanların sosyolojik ve psikolojik olarak sorunların çıkmasına neden oluyor. Bu sorunların üstünden gelmek ve çözüm yollarından bir tanesi de spordur. Spor yapan insanlar hem fiziksel hem de ruhsal anlamda sağlıklı yaşayabiliyorlar. Bu yüzden sporunun önemini bir kez daha vurgulamak isterim. Sizler küçük yaşta spora başlamışsınız ve spor hayatınızın ömrünüz boyunca devam etmesini diliyor, başarılar diliyorum” ifadelerinde bulundu.

Düzce Valisi Ali İhsan Su’nun konuşmasının ardından Akçakoca Esentepe Ortaokulu Folklor Ekibi dans gösterisi sergiledi. Açılış konuşmaları ve folklor ekibinin ardından Düzce Valisi Ali İhsan Su ve Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, turnuvanın açılış maçının başlama vuruşunu gerçekleştirdi.

 

 

 

Haber;S.Kaşkır

banner844
Yorumlar (0)