banner851

banner614

TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEKLER

Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu’nun düzenlediği seçmelere Düzceli sporcuların başarısı damga vurdu. Seçmelere katılan 3’ü şampiyon 1’i ikinci olmak üzere toplamda 4 Düzceli sporcu kategorilerinde şampiyon olarak dünya ve Avrupa şampiyonasında Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı.

Spor 15.07.2021, 17:45 16.07.2021, 15:42
590

Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu’nun düzenlediği Gençler, Büyükler Taolu ve Sanda Türkiye Şampiyonası ile Dünya ve Avrupa Şampiyonası seçmeleri 04-14 Temmuz 2021 tarihleri arasında Sakarya’da düzelendi. Serdivan Spor Salonu’ndaki seçmelere 2 bin sporcu katılım sağladı.

ŞAMPİYONLUKLAR ÜST ÜSTE GELDİ

Düzce Wushu İl Temsilcisi ve Milli Takım Antrenörü Ayşegül Ödemiş ile Wushu Antrenörü Furkan Bilgili eşliğinde Düzceli sporcular da şampiyonaya katıldı. İlimizi temsil eden Yağızhan Mustafa Ödemiş büyük erkek taoluda Türkiye Şampiyonu olarak gururlandıran bir başarıya imza attı. Ödemiş, yapılacak olan dünya ve Avrupa şampiyonasında ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

Düzceli Sude Tekeoğlu da genç bayan taoluda Türkiye Şampiyonu olurken, bir diğer sporcumuz Serhat Etik genç erkek 65 kg’de Türkiye Şampiyonu olarak yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’nda ilimizi ve ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.

Genç erkek artı 80 kg’de dövüşen Sefa Koç ise Türkiye ikincisi oldu ve Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkı elde etti.

Düzceli sporcuların wushu seçmelerine damga vuran başarısı kenti gururlandırdı.

Yorumlar (0)