banner614

ULUSLARARASI STANDARTLARIN ÜSTÜNDE

banner619

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, Düzce’de gerçekleştirilen Türkiye Özel Sporcular Masa Tenisi Şampiyonası sonrasında yaptığı açıklamada “ Avrupa’da dahil bu konsepte ve konforda yarışma yapmadık” dedi.

banner846
Spor 18.06.2014, 15:48
306
ULUSLARARASI STANDARTLARIN ÜSTÜNDE
banner844

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu ve Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün düzenlediği Türkiye Özel Çocuklar Masa Tenisi Şampiyonasının yankıları sürüyor. Otelde gerçekleştirilen Şampiyonanın Uluslararası standartların da üstünde olduğunu kaydeden Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, “ Hakem heyetimiz, denetleme kurulumuz ve biz engellilerle ilgili uluslararası birçok faaliyete katılıyoruz. Paralimpiklere katılıyoruz. Hemen hemen her turnuva ya da şampiyona engellileri rahat ettirmek için otellerde gerçekleştiriliyor. Son şampiyona Macaristan’da yapıldı. Orada da otelde gerçekleştirildi. Ancak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Avrupa’da dâhil bu konsepte ve konforda bir turnuva geçirmedik. Federasyonumuz açısından da böyle bir ağırlanmayı ilk defa yaşıyoruz. Özellikle kapanış merasimi bütün arkadaşlar tarafından takdirle karşılandı. Emeği geçen tüm dostlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.


Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci de Düzce’ni bu şampiyonadan alnının akıyla çıktığını kaydederek, “ Engellilere yönelik turnuvalar genellikle otellerde yapılıyor. Biz de özel çocuklarımızın rahatı için en uygun oteli seçtik. Bize destek olan Düzce Belediye Başkanımız Mehmet Keleş, Müsiad Başkanımız İsmail Çakmak, Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Yurtman ve İl Temsilcimiz Adnan Kırca’ya sonsuz teşekkür ediyorum. Düzce’nin her organizasyonun altından kalkabileceğini gösterdik” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)
19°
hafif yağmur