banner851

banner955

ÜNZİLE AK DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU

Türkiye Kickboks Federasyonunun faaliyet programında yer alan 7.Uluslararası Kickboks Dünya Kupası 12-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece/İstanbul' da yapıldı. Turnuvaya 52 ülkeden 3100 sporcu katıldı. 7.Uluslararası Kick Boks Dünya Kupasında ilimiz sporcuları 2 altın 1 bronz madalya kazandı.

Spor 16.05.2022, 10:58
364
ÜNZİLE AK DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU

İlimiz sporcularımızdan Ünzile Selin Ak rakiplerini yenerek Dünya Kupası Şampiyonu oldu. Sporcumuz Ünzile; Milli Takıma giriş biletini almış olup bu yıl yapılacak olan Kick Boks Dünya Şampiyonasına gitmeye hak kazandı ve ilimizde Kick Boks branşında Milli Takıma gidecek ilk kadın sporcu olacak.

Diğer sporcularımızdan Ardacan Durmuş karşısına çıkan tüm rakiplerini puan farkıyla yenerek şampiyonluğu elde etti. Dilber Doğru ise yarı finale kadar yükselerek turnuvayı üçüncü olarak tamamladı.

Kick Boks Milli Takım – Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kick Boks Antrenörü Aslan Doğan, “uzun zamandır sporcularımızla planlı, programlı çalışma içerisindeyiz. Dünya kupasında sporcularımızın performansları ve almış oldukları başarıları azmederek çalışmalarımızın sonunda oldu.” dedi.

Haber: Öncü Spor servisi

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız