banner851

banner955

UZUN SÜREDİR OYNANMIYOR

Korona virüs nedeniyle 8 Mart 2020'den bu yana oynanamayan Kadın Ligleri, TFF'nin başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili kurumlarla gerçekleştirdiği iş birliği neticesinde tüm paydaşların sağlığını ön planda tutacak gerekli çalışmaları tamamlamasıyla Kadınlar 1. Lig ile sınırlı olmak üzere yeniden başlayacak.

Spor 22.03.2021, 10:51
734
UZUN SÜREDİR OYNANMIYOR

Salgın koşullarının seyri dahilinde İçişleri Bakanlığımızın Genelgeleri, Sağlık Bakanlığımızın önerileri ve Sağlık Kurulumuzun değerlendirmelerine bağlı olarak Covid-19'a yönelik önlemleri içeren talimat maddeleri dahilinde gerekli sağlık ve hijyen koşulları ile test protokol, sayı ve prosedürlerine bağlı kalınarak kontrollü bir düzende lig organizasyonu gerçekleşecek.

Turnuva yapısı içinde her müsabakada Türkiye Futbol Federasyonu'nu temsilen sağlık tedbirleri kontrolörleri Covid-19 salgın tedbirlerine uyulması konusundaki sürecin yürütülmesini sağlamak için görev yapacak.

Turkcell Kadınlar 1. Ligi bu sezon, 1. Ligde yer alan 16 takımın 2019-2020 sezonunda bulundukları sıralamaya göre 4 ayrı torbaya ayrılması ve yapılacak kura çekimi sonrası oluşacak gruplara göre gerçekleşecek. I. Turda takımlar 4'erli gruplarda tek devre lig usulü müsabakalar yapacak. Grup müsabakalarında ilk 2 sırayı alan takımlar çeyrek finallerde yer alma hakkını elde edecek. Çeyrek finallerden itibaren müsabakalar eleme usulü gerçekleştirilecek. Yarı final müsabakalarında mağlup olan takımlar 3.lük, galip gelen takımlar ise şampiyonluk mücadelesi verecek. Türkiye Şampiyonu olacak takım 2021-2022 sezonunda ülkemizi UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi'nde temsil etme hakkını kazanacak.

Tek merkezde ve fanus sisteminde oynanacak lig Turkcell Kadınlar 1. Ligi 2020-2021 Sağlık Çalışanları Sezonu olarak anılacak.

banner844
Yorumlar (1)
sezgin 2 yıl önce
Haberin Düzce ile ne alakası var. Daha Düzce bayan futbol takımının hangi ligde oynadığını billmiyorsunuz. Varsa yoksa Düzcespor
Yeni Sayımız