banner851

banner955

VOLEYBOL VE BADMİNTONDA ÖDÜLLER VERİLDİ

Okul Sporları Voleybol Genç Erkekler İl Birinciliği ve Genç Kızlar Grup Birinciliği müsabakaları Akçakoca Spor Salonu’nda yapıldı. 5 erkek takımın yarıştığı Voleybol Genç Erkekler İl Birinciliği Müsabakaları sonunda Genç Erkekler’de Akçakoca Fen Lisesi birinci oldu. Badminton müsabakaları da tamamlanırken hem kızlarda hem erkeklerde en iyisi Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin takımları oldu.

Spor 06.12.2021, 13:17
296
VOLEYBOL VE BADMİNTONDA ÖDÜLLER VERİLDİ

1.5 yıllık zorunlu pandemi arasının ardından okullarda yüz yüze eğitimle birlikte spor müsabakaları da başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Okul Spor yarışmaları kapsamında Düzce’de turnuvalar devam ediyor.

Bu kapsamda Voleybol Genç Erkekler İl Birinciliği ve Genç Kızlar Grup Birinciliği Akçakoca’da tamamlandı. 5 erkek takımın yarıştığı Voleybol Genç Erkekler İl Birinciliği Müsabakaları sonunda Genç Erkekler’de Akçakoca Fen Lisesi birinci, Düzce Spor Lisesi ikinci, Barbaros Anadolu Lisesi üçüncü ve Cumhuriyet Anadolu Lisesi dördüncü oldu.

Genç Kızlar Akçakoca Grup Birinciliği müsabakalarında ise Akçakoca Fen Lisesi birinci, Piri Reis MTAL ikinci oldu. Bu 2 takım Genç Kızlar Grup müsabakalarına Düzce’de devam edecek. Müsabakalar boyunca göstermiş olduğu centilmence davranışlarından dolayı sporcu Yunus Emre Karayel'e fairplay ödülü verildi. Dereceye giren takımlara ödüllerini Akçakoca Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Aydın ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezen takdim etti.

Öte yandan Okul Sporları Badminton müsabakaları da Turgut Özal Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda tamamlandı. 1-5 Aralık 2021 tarihleri arasında Turgut Özal Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda 7 kız, 6 erkek takım olmak üzere toplamda 70 sporcunun katıldığı Genç Kızlar-Erkekler Badminton Müsabakaları sonunda erkeklerde Cumhuriyet Anadolu Lisesi birinci, 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi ikinci, Gümüşova Anadolu Lisesi üçüncü, Düzce Spor Lisesi dördüncü oldu.

Genç kızlarda ise Cumhuriyet Anadolu Lisesi birinci, Gümüşova Anadolu Lisesi ikinci, Arsal Anadolu Lisesi üçüncü ve Gölyaka Anadolu Lisesi dördüncü oldu. Dereceye giren takımlara ödülleri yapılan ödül töreni ile takdim edildi.

Manşet Spor Servisi

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız