banner851

banner955

YAĞMUR RUTÇİ VE KAYRO VAROL, İLİMİZE GURUR YAŞATTI

5-6 Mart tarihlerinde Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından Antalya’nın Alanya ilçesinde düzenlenen 2. Kademe Oryantiring Yarışmalarına ilimizi temsilen katılan Yağmur Rutçi ve Kayra Varol’un iki madalya kazanmaları Düzce’ye bir gurur daha yaşattı.

Spor 07.03.2022, 17:32
342
YAĞMUR RUTÇİ VE KAYRO VAROL, İLİMİZE GURUR YAŞATTI
banner1032

İKİ MADALYA İLE DÖNDÜLER

5-6 Mart tarihlerinde Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından Antalya’nın Alanya ilçesinde  düzenlenen 2. Kademe Oryantiring Yarışmalarına  Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcularından  katılan Yağmur Rutçi ve Kayra Varol’da ilimizi temsilen katıldı.  İlimiz sporcuları Yağmur Rutçi ve Kayra Varol yarışmalarda iki madalya kazandılar.

1200 SPORCU ARASINDA YARIŞTILAR

44 farklı kategoride 1200 sporcunun katılımıyla gerçekleşen yarışmaları 5 Mart Cumartesi günü Cebelireis’ de orta mesafede gerçekleştirildi.  6 Mart Pazar günü ise Gedevet Parkorman’ da uzun mesafe yarışı yapıldı. İki gün boyunca sporcu, sporcu yakınları, hakem ve federasyon yetkilileri ile birlikte 2500’ e yakın kişi bu yarışmaları yakından takip etti.2. Kademe Oryantiring Yarışmalarında 1. gün orta mesafe yarışında ilimizi temsil eden Düzce Gençlik ve Spor Kulübü sporcularımızdan Yağmur Rutci K18B kategorisinde birinci oldu. İlimizin diğer sporcusu Kayra Varol ise K16B kategorisinde üçüncülük elde etti.

DÜZCE İÇİN GURUR KAYNAĞI OLDULAR

Bu yarışmalarda dereceye giren Düzceli  Sporcular, Yağmur Rutci ve Kayra Varol elde ettikleri başarıdan dolayı törenle  madalya ile ödüllendirildiler. Düzceli sporcuların madalya ile dönmeleri ilimize bir gurur daha yaşatarak sevinçle karşılandı.

Öncü Spor Servisi

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu