banner851

banner955

YASAK GELDİ...

İçişleri Bakanlığı TFF tarafından organizasyonu gerçekleşmeyen tüm futbol organizasyonlarına pandemi süreci bitene kadar yasak getirdi. Geçtiğimiz hafta sonu TFF tarafından "Çocuklarınızı Korsan Turnuvalara Göndermeyin" mesajı ile gündeme gelen futbol organizasyonları, bugün İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile tamamen yasaklandı.

Spor 24.10.2020, 00:13
6637
YASAK GELDİ...

Koronavirüs salgını, tüm dünya çapında tehdidini sürdürüyor. Salgından en çok etkilenen tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de spor camiası oldu. Ülke genelinde salgına karşı alınan önlemler kapsamında futbol müsabakaları seyircisiz oynanırken, bazı spor branşlarında ise müsabakalar iptal edilmeye devam ediliyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından yeni yayımlanan ve 81 İl Valiliğine gönderilen yeni genelgeye göre,  organizasyonu gerçekleşmeyen tüm futbol organizasyonlarına pandemi süreci bitene kadar yasak getirildi.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

" İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen bugün tarihli (23.10.2020) yazı ile şu an oynanmakta olan profesyonel futbol ligleri haricinde her türlü futbol faaliyeti hakkında yasal işlem başlatılacağı belirtilmiştir.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen yazıda “Covid-19 salgını nedeniyle sporcu sağlığının korunması amacıyla ülkemizdeki amatör futbol faaliyetlerinin başlatılamadığı, ülkemizin bazı bölgelerinde bazı futbol takımlarının ve bazı kuruluşların özel turnuvalar düzenlendiği, Bakanlığımızca alınan tedbirlere aykırı olarak gerçekleştirilen söz konusu özel turnuvaların salgınla mücadelede olumsuz etkiler oluşturduğunu ve yetkisi olmamasına rağmen özel turnuva düzenleyenler hakkında yasal işlemlerin başlatılması” için Covid¬19 tedbirleri kapsamında gereğinin yapılması tüm valiliklerden istenilmiştir” denildi.

banner844
Yorumlar (1)
jackk 2 yıl önce
Evet cok isabetli karar devletimizden bu hastaligin tek sebebi amator sporlardi oynamasin cocuklar onlarin yuzunden cikti bu hastalik hergun cocuklarin yuzunden insanlar hasta ve öluyor (ironi)...
Yeni Sayımız