banner851

banner955

“YAZ SPOR OKULLARINDA VERİLEN RAKAM KÜLLİYEN YALAN”

Düzce Güreş İl Temsilcisi Ramazan Topal’ın hedefinde yine Düzce Belediyesi Spor Akademisi vardı. Spor Akademisi’nin şampiyon güreşçilere sahip çıkmadığını belirten Topal, “Spor Akademisi’nin Düzce’de spora hiçbir katkısı yok, zararı var. Yaz spor okullarında 18 bin gence spor yaptırdıklarını söylüyorlar. Çocuklarla ve aileleri görüştüm, bu rakam külliyen yalan. Spordan anlamayan insanlarla bu iş yürümez” dedi.

Spor 22.10.2022, 16:30 22.10.2022, 15:29
797

Düzce Belediyesi Spor Akademisi ile ilgili yaptığı açıklamalarla gündeme gelen, Dünya ikincisi ve Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçi Ramazan Topal, yine çok sert açıklamalarda bulundu. Düzce Belediyesi Spor Akademisi’nin şampiyon güreşçilere sahip çıkmadığını ifade eden Topal, Muzaffer Leblebici’nin Başkanlığı’nı yaptığı Spor Akademisi’nin yetkililerinin Belediye Başkanı Özlü’yü yanlış yönlendirdiklerini öne sürerek, “Ben yıllardan beri güreştim. 12 senedir bir fil milli takımlardaydım. 17 sene güreş hayatım var. Ben dünya ikincisi oldum, Avrupa şampiyonu oldum.  Bir sefer Düzce adına güreşemedim. O zaman imkânımız yoktu, ilçeydik. Ama şimdi imkânımız var. Bir ay içinde iki sefer konserler düzenliyoruz. Bir sürü etkinlikler yapılıyor. 8-10 tane güreşçi, yıldız takımına Düzce Belediyesi bakamıyorsa, benim daha diyecek bir şeyim yok. Çünkü maliyetli olan bir iş değil. Buradan şunu söylemek istiyorum; Faruk Özlü Beye her şeyi anlatmıyorlar, anlatamıyorlar. Her şeyi böyle tozpembe gösteriyorlar” şeklinde konuştu.

“Yaz spor okullarında 18 bin kişiye spor yaptırdık diyorlar. Bu külliyen yalan”

Düzce Belediyesi Yaz Spor Okullarında spor yapan çocuklarla ilgili verilen rakamların yanlış olduğunu ileri süren Topal, “Yaz spor okullarında en basit örneği, on sekiz bin kişiye spor yaptırdık diyorlar. Bu külliyen yalan.  Akademi spor sen on sekiz bin kişiye spor yaptıramazsın. Çünkü ben çoğu yaz spor okullarına çocuklarla ve velileri ile görüştüm. Ayda bir sefer geliyormuş sıra. Böyle bir spor olmaz. Yapıcı bir şey yapalım eğer Düzce’de sporu kalkındırmak istiyorsak. Eğer milli takımda Düzceli sporcularımızı görmek istiyorsak bu işin erbabına verilmesi lazım. Bana değil ben sadece güreşten anlarım. Burada basketbol oynamış abilerimiz ve kardeşlerimiz var, voleybolda var.  Bizim Faruk Özlü’den istediğimiz bu. Bunları göz ardı etmesin. Spordan anlamayan adamlarla bu işler yürümez ve de yürümüyor. Hazır olan çocuklarımızı gönderdik. Biz bunu belediyeye söylüyoruz bizi dinlemiyor. Neden? Çünkü bizim belediye ile bir bağlantımız yok. Akademi yanlış bilgi veriyor onu dinliyor bizi dinlemiyor.

Bu çocuklar Düzce’de olsaydı, geçen hafta bitti liglerimiz. Bizim liglerimiz de aynı Türkiye şampiyonası gibi liglere kazanan takımlar bir araya gelir, yani 3 günde liglerimiz belli olur. Bizim gönderdiğimiz 3 çocuk şampiyon oldu ve 1 tanesi ikinci oldu. Ben buna üzülüyorum. Biz Düzce takımı olarak liglere girseydik açık ara şampiyonduk. Bizim için önemli bir şeydi bu. Ankara’da federasyonda güçlü olacaktık. Federasyon görecekti en azından, burada gençlik sporda olsun, belediye de olsun genç antrenörlerimiz var. Yani bunların en azından milli takım antrenörlüğünü yapardık. Bugün federasyon malzeme dağıtımında diyelim 50 çift veriyorsa biz bunu 100’e 150’ye çıkarırdık. Ama şu an hiçbir ismimiz yok. Ben her zaman söylüyorum; Akademi sporun Düzce’ye hiçbir faydası yoktur ve zararı vardır. Acilen buna bir önlem alınması lazım. Ben buradan Faruk Özlü’ye sesleniyorum; bir büyüğümüzdür, abimizdir. Yanlışın neresinden dönülse kardır. Ben bir sporcu olarak bunu belirtmek isterim. Üzülüyorum yani, Düzceli çocuklarla liglere girseydik, şampiyon olacaktık. Düzce’nin hayaliydi. Düzce’de 100 küsür takım var bunların içinde Düzce Belediyesi olarak gidiyorsun şampiyon oluyorsun. Bundan mahrum kaldık. İnşallah şu an da yetişen çocuklarımız gitmez. Bu işe Sayın Faruk Özlü biraz daha eğilir. Neyin ne olduğunu öğrenir. En azından bizleri dinler” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)