banner851

banner614

YENİ STADYUMUN DETAYLARINI PAYLAŞTI

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Çakırlar mevkiine yapılması planlanan stadyum için projenin hazırlandığını belirterek, mevcut stadyumun yerine “Millet Bahçesi” yapılacağını söyledi.

banner619
Spor 01.06.2018, 13:19 01.06.2018, 18:15
4204

Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan Referandumu öncesinde destek istemek için geldiği Düzce’de, Düzcesporlular’a verdiği stadyum sözünün ardından 1 yılı aşkın süre geçmesinin ardından 24 Haziran’a Doğru Programı’nda masaya yatırıldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Öncü TV’de katıldığı programda Düzce’nin projelerinin yer aldığı kitapçıkların içerisinde stadyum projesinin de olduğunu kaydederek hem projenin detaylarını hem de mevcut stadyumun akıbeti hakkındaki son durumu aktardı:

“Millet Bahçesi olacak”
Özlü, “Mevcut stadyumu taşıyacağız. Bunun için epey bir yer baktık. Bulduğumuz yer Kalıcı Konutlar mevkiinde Düzce Kasrı’ın karşısına düşen yer. Burada 160 dönüm arazinin karayollarından tahsisini aldık. Bir proje yaptırdık. Projemizde büyük bir stadyum var. Stadyum da 15 bin 81 kapasiteli. Bir avm yapıyoruz. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nü oraya koyuyoruz. Düzcespor’lu oyuncuların kalabileceği bir ev yapıyoruz. Yakıt istasyonu olacak. Sayın Başbakanımız söz verdiğinde bu yana çalışıyoruz. Şu anki stadyumun olduğu yeri de millet bahçesi yapacağız. Ankaralı bir mimarlık şirketine projesini yaptırdık. Düzce Kasrı’nın karşısındaki alana taşıyacağız eski stadyumu. O stadyumun olduğu yer de park olacak” diye konuştu.  

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (45)
ibrahim şaguç 3 yıl önce
Düzcenin merkezinde düzce insanının nefes aldığı canı sıkılınca amatöe maç seyrettiği akşamları insanların huzur içinde spor yaptığı yeri kaldırmanın ne anlamı var yeni stadın orya kim gidecek gençlik sporuda oraya taşıdınızmı millete eziyet lisans çıkarmak için uğraş bakalım git gel çakırlara halbuki olan stadı amatörlere bırakın daha güzel
Megmezik 3 yıl önce
Şimdiye kadar duzcesporumuz yalnız kalmışken miting arefesinde çıkıp ta projeyi anlatmak biraz saçma veya inandırıcı değil taraftarın dilinde tüy biterken bir bakanımız vekilimiz yoktuda şimdi stadyum açıklaması yapılıyor gelde inann.
esnaf 3 yıl önce
balikesir stadi etrafi cok muthis bir yer guzel bir yerde Stad yapilmis oralara aynisini yapalim piknik alani gibi cok muthis olur
Osman 3 yıl önce
Düzcemizdeki diğer parkları görüyor bu millet nasıl peşkeş çekiliyor. Seçilenler Tayyibi sevdiğimizden geliyor. Mert,adil biri çıksa seçeriz. Artık gına geldi. Düzce geri kalıyor ses çıkaran yok.
Can . D 3 yıl önce
SAYIN BAKAN DÜZCEMIZE 35 BiN KiSiLik ÜSDÜ KAPANIR ACILIR SITAT YAPILSIN DiYORUM SENELERDiR GEL GÖRKi 15 BiN KiSiLiK SITAT YAPACAZ DIYON NEDEN KHEP KÜCÜK DÜSÜNÜYONUZ HE DÜZCEYE YAKISIR TÜRKIYEDE TEK ÜSDÜ KAPANIR ACILI SITAT YAPILSIN KISIN BUZ TUTMAZ SEGITCILER COK RAHAT EDER MILI MACLARDA ORDA OYNANIR TABIKI BÜYÜK DÜSÜNÜRSEN ÖYLE 15 BINKISI DERSEN HANGI MILLI MAC SAKARYA BILE 33 BIN 500 KISILIK YAPDIRDI DÜZCE YE YAKISMAZ KÜCÜK DÜSÜNMEK YANINADA 5 KATLI COK BÜYÜK AVM ALTI OTOPARK
VATANDAŞ 3 yıl önce
İstanbulda depremde toplanma alanları bile insaat sahası oldu.inandırıcı gelmedi.
Emre 3 yıl önce
Güzel proje en kısa zamanda insaAllah
Yalan 3 yıl önce
Çamköye de kentsel sözü verdiydi ve 2018 şehir planında sunulduydu. Hep yalan.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın