banner851

banner955

YETENEKLER TESPİT EDİLİYOR

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi, 2021-2022 eğitim-öğretim dönemi 3. 4. ve 5. sınıf öğrencilerini kapsayan yetenek taraması testleri Düzce’de devam ediyor.

Spor 09.03.2022, 15:15
409
YETENEKLER TESPİT EDİLİYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaklaşa hayata geçirdiği Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi ile tüm öğrencilerin yetenekleri doğrultusunda yönlendirilmesi amaçlanıyor. Bu sayede hem geleceğin şampiyon sporcuları tespit ediliyor hem de çocukların spor kültürünü geliştirerek sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Çocukların sporla tanıştırılması ve spora başlama yaşında olan yetenekli çocukların tespit edilmesi amacıyla uygulanan projede, okullarda yeterli fiziksel ve eğitsel alt yapı oluşturularak öğrencilerin spor aktivitelerine erişimleri sağlanıyor. Sporu tabana yayarak öğrencilerin erken yaşta spora yönlendirilmesi ve yetenekli öğrencilerin keşfedilmesine zemin hazırlanıyor. Düzce Bahçeşehir Spor Salonu’nda devam eden projede 45 günde 15 bin öğrencinin taranması hedeflenmekte.

Öncü Spor Servisi

banner844
Yorumlar (0)
22
kapalı