banner851

banner955

YOĞUN KATILIMLA YAPILAN TUR ETKİNLİKLE SON BULDU

Yeşilay, bağımlılıklardan uzak sağlıklı bir yaşam hedefiyle sürdürdüğü çalışmalardan biri olan Bisiklet Turu’nun 10’uncusunu 22 Mayıs Pazar günü düzenlendi. Türkiye’nin ve dünyanın birçok noktasında aynı gün düzenlenen geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu Düzce’ de de gerçekleşti.

Spor 22.05.2022, 14:09 22.05.2022, 15:50
460

Yeşilay Düzce Şubesinin geleneksel hale getirdiği ve farkındalık oluşturmayı amaçlayan Bisiklet Turlarının 10’cusu gerçekleşti.  Bisiklet Turu, için saat 11.00’de Cedidiye Meydanında toplanılması ile başladı.  Cedidiye Cami önündeki tura çıkış öncesi Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü de  gelerek katılımcılara başarı dileyip, tebrik etti. 

Bisiklet turuna, Yeşilay Düzce Şubesi Başkanı Arb. Av. Ali Dilber, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Ökkeş Kepek,  Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Elif Sezer  ile diğer yetkililer katıldı.  

Bisikletliler daha sonra trafik ekiplerinin eşliğinde start alarak Kent Parka doğru yola çıktı. Kent parkta bulunan” YEDAM” verilen molanın ardından bisikletliler turu, Millet Bahçesinde yapılan etkinlikle son buldu.

Bisiklet turu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Yeşilay Düzce Şube Başkanı Av. Arb. Ali Dilber, “Yeşilay olarak; beş bağımlılık alanında aralıksız mücadele ediyor, her bireyin iyi ve sağlıklı yaşaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Tüm insanlarımızda bağımlılıklardan uzak bir yaşam konusunda farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Bu konuda spor etkinlikleri düzenlemeye de büyük önem veriyor; artık geleneksel hale gelen Yeşilay Bisiklet Turu ile her yıl hep birlikte pedal çevirmekten mutluluk duyuyoruz. Bu faydalı amaç için büyük bir heyecanla gerçekleştireceğimiz etkinliğimize katılan tüm hemşerilerimize  teşekkür ederiz” dedi.

Haber: Harun Can Şerbetçi

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız