Güncel konularla ilgili halkın nabzını tutan Öncü Haber Ekibi yine sokağa inerek vatandaşlara ‘Düzce’nin çözülmesi gereken öncelikli sorunu hangisi?’ sorusunu yöneltti.  Vatandaşlar Düzce’nin öncelikli sorunları arasında, yüksek katlara çıkmayan su problemi, bozuk yollar ve çöp konteynırlarının eksikliği olduğunu söyledi. Vatandaşlar bu sorunların çözümü için Belediyenin bir an önce harekete geçmesini istedi.

İşte vatandaşların gözünden Düzce’nin çözülmesi gereken öncelikli sorunları:

“Temizlik çalışmaları gece yapılmalı”

İlhan Ergelen: Toplu taşıma daha hızlı ve güvenli.  Fazla beklemiyoruz, mesafe kısaldı.  Çok dolmuş kullanan biri değilim ama dışarıdan gözlemlediğim kadarıyla iyi görünüyor.  Kaldırımları temizleyen temizlik araçlarının gece çalışması lazım, esnaf dükkanlarını açıyor temizlik araçları çalışmaya başlıyor, bu işin Avrupa’da gece yapıldığını biliyorum.

“Yabancılar nahoş görüntü oluşturuyor”

Fatih Çamlı: Genellikle iyi ama yabancı sorunu var. Nahoş görüntüler veriyorlar, rahatsız oluyorum. Mescide kısa pantolonla geliyorlar ayaklarında çorap yok.

“Spor sokakta çöp konteyneri yok”

Barış İnan: Düzce’de çok büyük bir sorun yok, Belediye Başkanı’mız görevlerini yerine getiriyor, son zamanda yapmış olduğu çalışmalar çok iyi. Bu festival etkinliğini düşünmesi ve bu festivalin gelecek senelerde de tekrarlanacak olması, esnaf için çok güzel ve faydalı oldu. Bizim sorunumuz Spor Sokak’ta çöp kovası yok, insanlar geçerken çöp kovası soruyorlar. Değerli Belediye Başkanı’mız buna bir çözüm bulursa bir sorunumuz kalmayacak.

“Düzce’de pahalılık var”

Şahin Gürlemiş: Düzce’de pahalılık var. Yollar iyi değil, ama asma köprü yapılacakmış galiba inşallah o olursa daha iyi olur. Tolu taşımada kullanılan yeni araçlar küçük, büyükleri kullanılırsa daha iyi olur.

“Yollarımız kötü, çöp konteynırı yok, su problemi yaşıyoruz”

Kadir Baran: Düzce’de çok sorun var. Birincisi su problemi, ikincisi yollarımız çok kötü, üçüncüsü çöp konteynırları yok. Mahallede de çok eksiklerimiz var. Sadece şehir merkezinde yaşanan sorunlar değil. Gelip mahallemize bakılması lazım. Yollarımız kötü, çöp konteynerlerimiz yok, su problemleri yaşıyoruz, üçüncü kata suyun ulaşmadığı oluyor.

“Düzce’de ailece gidilebilecek bir yer yok”

Osman Akbay: İnsanların ailesi ile gidip ihtiyaçlarını karşıladığı ve eğlenebildiği bir yer yok. Aileler ihtiyaçlarını karşılamak ve eğlenmek için genellikle Bolu’ya Sakarya’ya ve İzmit’e gidiyorlar, bunun nedeni Düzce’deki pahalılık mı bilmiyorum. Toplu halde zaman geçirebileceğimiz bir yer yok. Bir Melen Park’ı var orada piknik alanı da var ama başka bir alternatifimiz yok. Yapılarda çok büyük problemler var. Stadın arkasındaki sanayi sitesinin kaldırılacağı söylendi, hala kaldırılmadı.  Çarpık yapılaşma problemi var. pazaryeri problemi vardı, onunla ilgili bir proje geliştirildiğini gördüm.