Olay dün öğle saatlerinde Orhangazi Mahallesi Düzce Üniversitesi mevkiinde bir sitede meydana geldi. Bir sitede oturan arkadaşını ziyarete giden Hatice Yaslıtepe'ye binaya girdiği sırada, başıboş dolaşan pitbull cinsi köpek saldırdı. Talihsiz kadının çığlıklarını duyan bina sakinleri, güçlükle olaya müdahale ederek, köpeği kadının üzerinden aldı.

Köpeğin saldırısında çeşitli yerlerinden yaralanan Hatice Yaslıtepe, olay yerine çağrılan sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından 112 Acil Servis Ambulansı ile Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Yaslıtepe’ye burada yapılan müdahalede, 30 dikiş atıldı. Köpeğin sahibi olduğu öğrenilen Burcu isimli bir kadın ise polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak, ifadesi için Düzce Yenikent Polis Karakoluna götürüldü.

“3 Kişi köpeği üzerimden güçlükle aldı”

Yaşanan olay ile ilgili Öncü Haber mikrofonuna konuşan Hatice Yaslıtepe, köpeğin saldırısından güçlükle kurtarıldığını söyledi. Köpeğin sahibi Burcu isimli kadından şikayetçi olduklarını söyleyen Yaslıtepe, “Üniversite bölgesinde bir sitede oturan arkadaşımı ziyarete gitmiştim. Tam bina içine girdiği sırada, pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradım. Çığlık çığlığa bağırarak, binadakilerden yardım istedim. Sesimi duyan 3 delikanlı, güçlükle köpeği üzerinden aldı. Hastaneye kaldırıldığımda 30 dikiş atıldı. Sağlık durumum kötü. Ben sağlık çalışanıyım ve işe gidemeyeceğim. Köpeğin sahibinin adının Burcu isimli bir kadın olduğunu öğrendik. Eşim ile birlikte polise giderek kadından şikayetçi olduk. Hakkımı sonuna kadar arayacağım. Gerekirse avukat tutarak, maddi ve manevi tazminat davası açacağım. Bu cins köpekleri beslemek yasak, nasıl oluyor da bu köpek bina içerisinde başı boş dolaşıyor” dedi.

HABER: Savaş ARI