Toplantının açılış konuşmasını yapan Düzce TSO Meclis Başkanı Tanju Acar, Olağan Meclis Toplantısı gündemini ve sıralamasını meclis üyelerine aktardı.

Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Ekim Ayı Ayı döneminde Yönetim Kurulu tarafından gerçekleştirilen faaliyetler, iç ve dış ziyaretler, katılım sağlanan iç ve dış paydaş programları ile ziyaretler hakkında meclis üyelerine bilgiler verdi.

Toplantının devamında, Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık:

 “Öncelikle 23 Kasım gecesi yaşamış olduğumuz depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Can kaybı yaşanmaması bizim en büyük tesellimizdir. Devletimiz tüm imkanlarıyla sahaya en kısa zamanda inmiş ve hasar tespit çalışmalarına başlamıştır. Yaralar en kısa sürede sarılacaktır. Deprem sürecinde basında inşaat firmaları ile ilgili söylemler oldu bunlara karşılık Düzce’de faaliyet gösteren tüm arkadaşlarımızla odamızda çalıştay düzenledik. Düzce’deki binalar bize göre görevlerini yapmıştır.”

HEDEF; 23 NİSAN’DA ÇİFTE BAYRAM HEDEF; 23 NİSAN’DA ÇİFTE BAYRAM

“Benim vatandaşım hiçbir şekilde mağdur olmayacak”

“Çok hasarlı binalarımız var mı var. Ama onlar da 99 öncesi yapılan yönetmelikten sonra yapılan binalar yıkım kararı alınan binalardır. Yeni binalarda hiçbir yıkım kararı alınmamıştır. Ayrıca, esnafımız ile alakalı çok hızlı hareket ettik. Sayın Valimizin Başkanlığında komisyonlar kuruldu, bu komisyonlarda özellikle esnafımızın zararlarını oluştuğunu sigortasız olan esnafımızı korumak anlamında bu zarar ziyan komisyonu oluşturduk. Komisyonda da Genel Sekreterimiz Tuncay Bey ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız İbrahim Canpolat vardı. Onlara da teşekkür ederim. Depremden sonra fiyat tespiti yapılıyor. Meclis Üyemiz Ümit Yıldırım’a da teşekkür ederim. Taşıma ile alakalı komisyonda yer alıyor. Biz Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu depremde yapmamız gerekenin çok çok üstünde çalışmalar gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Ticaret ve Sanayi Odası’nın Valilikte yapılan toplantılarda varlığını kurumsal kimliğini temsil etmeye çalıştık ve bunda da vatandaşımızın avantajı yönünde başarılı olduğumuza inanıyoruz. Bu çalışmalarda bizden destek istendiği her zamanda da aynı şekilde devam edecektir. Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımıza, Bakan Yardımcımıza, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya, Sayın Valimize, Sayın Belediye Başkanımıza tüm amirlerimize teşekkür ediyorum. Devletimiz bu depremde de varlığını fazlasıyla göstermiştir. İlk saatlerden bu yana Bakanımız, Bakan Yardımcılarımız hepsi burada Düzce’ye sahip çıkmışlardır ve gerekeni yapmışlardır. Sayın Süleyman Soylu ile yapılan toplantılara bizzat bende katılım sağladım. Söylediğim tek bir şey var. Benim hiçbir vatandaşım hiçbir şekilde mağdur olmayacak.”

Gerçekleşen Olağan Meclis Toplantısında, Çilimli OSB Müteşebbis Heyeti belirlendi. Buna göre; oluşturulan heyette, Asil üyeler, Erdoğan Bıyık, Cemal Aksan, Ercan Coşkun, Rıza Yıldız oldu.

Gümüşova OSB Müteşebbis Heyeti belirlendi. Buna göre; oluşturulan heyette, Asil üyeler, İbrahim Canpolat, Özer Alpmen, Recep Ali Gelinoğlu, Ahmet Mutlu yer aldı.

Toplantı’nın devamında, Düzce TSO Meclis Başkan Vekili Metin Topal Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın proje okulu olan Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

Toplantı’nın son kısmında, Mizanlar ve Bütçe Gerçekleşme durumları gündeme alındı.

Editör- Nalan Tayyar