Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, UEFA Avrupa Ligi kura çekiminin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Başkan Koç, Olympiakos, E. Frankfurt ve Antwerp ile eşleşen Sarı-Lacivertli ekibin fikstüründen memnun olduklarını kaydetti.

Ali Koç, 5-2 ile kazanılan Helsinki maçında performanslarıyla camiadan alkış alan genç futbolcularla ilgili bir soruya Düzce’de bulunan Topuk Yaylası Fenerbahçe Tesisleri’nde zaman zaman yaşanan çöp sorunundan örnek verdi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Tahmin edeceğiniz gibi genç oyunculardan çok memnun ve umutluyuz. Gençler başardıkça takımın havası da farklı oluyor. Gol sevinci fotoğraflarına bakınca, abileriyle sarmaş dolaş olduklarını görüyoruz.” dedi.

‘GENÇ FUTBOLCULAR TOPUK’TA ÇÖP TEMİZLEDİ’

Koç, “Oynadılar, özgüven kazandılar, gol attılar, asist yaptılar. Görünen o ki, daha da fazla süre alacaklar gibi görünüyor. Altyapı çalışmalarımız da meyve veriyor. Tahir Karapınar'ı da tebrik ediyorum, çok güzel çalışmalar yapıyor. İyi futbolcu olmak kadar iyi insan olmak da önemli. Son kampta gördünüz, göl kenarındaki çöpleri temizlediler. Günlük pikniğe gelenler sayesinde Topuk Yaylası'ndaki gölün etrafı çöplüğe dönebiliyor. Memnunuz gençlerden. En büyük hayalim de, dönemimiz bitmeden başvuru yaptığımız arazi bize tahsis edilir ve Avrupa'nın gıpta ile bakacağı bir akademi kurulur. Bütün mali sıkıntılara rağmen finansmanımız hazır. Sadece devletimizin önümüzü açmasını bekliyoruz" diye konuştu.