CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, Facebook hesabından son dönemlerde yaptığı paylaşımlardaki açıklamalarıyla dikkat çeken Ak Parti Düzce eski Milletvekili İbrahim Korkmaz’ı gündemine aldı.

Kimdir Bu Fetöcü ve Hırsız Çakallar?
Tozan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Düzce eski Milletvekili Sayın İbrahim Korkmaz 02 Mayısta sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunmuştur. Sayın Korkmaz’ın açıklamasına baktığımızda açık bir dil ile ‘’Fetöcülerden’’ ve ‘‘ hırsız-çakallardan’’ bahsetmektedir. Bilindiği gibi referandum sürecinde AK Parti iktidarı milletimize fetönün varlığını devletin beka meselesi olarak takdim etmiş ve kökünün kurutulmasını taahhüt etmiştir. Sayın Korkmaz’ın bu ithamları karşısında sormadan edemiyor ve soruyorum. Hem fetöcü, hem hırsız ve çakal olan bu şahıslar kimlerdir? Ayrıca Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyorum.

Dava adamlığınızda milletin avradını dile dolamak mı vardır?
Sayın Korkmaz siyasette var olduğu günden itibaren sürekli ‘’dava adamı’’ olduğunu iddia etmektedir. Kendisinin, kendisine eklediği bu sıfata saygı duyarak soruyorum. Dava adamlığınızda milletin avradını dile dolamak mı vardır? Yoksa memleketin en ücra köşesine sürgün edilen bir memurun hakkının yenilmesine göz yummak mı vardır? Ya da fetöden dolayı yüzbinlerce insanın hapislerde olduğu şu günlerde fetöcü olarak lanse ettiğiniz isimleri gizlemek mi vardır? Ayrıca bütün bunlar zulüm değil midir? Bunca zulüm bırakın dava adamlığını; adamlık anlayışınızın hangi tarafına düşmektedir.”