Düzce Belediyesi, hafta sonu başlayan yoğun kar yağışından etkilenen 56 mahallede karla mücadele çalışmalarının aralıksız sürdüğünü bildirdiği açıklamasında, vatandaşların da kar temizlik çalışmalarında ekiplere yardımcı olmasını istedi.

Düzce Belediyesi olarak her türlü hazırlığın yapıldığı ve tüm birimlerin teyakkuz halinde çalışmalarını sürdürdüğü ifade edilirken, olumsuz hava koşullarında vatandaşların da toplu taşıma araçlarını kullanmaları istendi.

“Toplu taşıma araçlarını kullanmaya gayret gösterelim”

Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Son yılların en yoğun kar yağışına karşı tüm birimlerimiz ile mücadelemiz sürüyor. Lütfen özel araçlar yerine toplu taşıma araçlarını kullanmaya gayret gösterelim. Ana arterler ve ara sokaklardaki çalışmalarımız tüm gücümüzle sürüyor. Araçlarınızı mümkün olduğunca garajlara ve otoparklara park etmenizi rica ediyoruz. Böylelikle ekiplerimiz hem kaldırımlarda hem yollardaki karları rahatlıkla temizleyecektir”.

Düzce Belediyesi ev ve işyerlerini önündeki kaldırımların temizlenmesinde belediye ekiplerine yardımcı olan vatandaşlara da teşekkür etti.