banner851

banner955

08.03.2022, 16:38 1978

TUNCAY ŞAHİN’İN GÜNAHI DA SEVABI DA FARUK ÖZLÜ’YE YAZILIR

Geçtiğimiz hafta Organize Sanayi Bölgesindeki arsa üzerinden rant elde edenlerden bahsetmiştik. Şu anda bölgede bir müfettişin olduğunu öğrendik o yüzden bu konuyu bu soruşturmanın bu incelemenin sonuna kadar herhangi bir şekilde etkilememek, kamuoyunu yönlendirmemek adına bunu arka plana alıyoruz, bekliyoruz.

Geçtiğimiz hafta cuma günü Kitabın Ortasından programında Ticaret Odası Meclis Başkanı Ahmet Dertli bizim konuğumuzdu. Burada çok enteresan bir bilgi ortaya çıktı. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı seçiminde gruplardan seçilen meclis üyeleri kendi aralarında bir başkan, bir yönetim kurulu seçiyorlar. İş meclis başkanı ve yönetim kurulu başkanı seçimlerine gelindiğinde burada çok enteresan bir şey gelişiyor.

İddia bu ama kuvvetli bir iddia. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı seçilecek 3 adaydan bahsediliyor. Tuncay Şahin, Ahmet Dertli ve Ertan Taşlı. Her ne hikmetse bu Ertan Taşlı’ya ne kadar koltuk versek doymuyor. Her tarafta olması lazım. Burada dönemin Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı, şu andaki Belediye Başkanı Sayın Faruk Özlü, Düzce Milletvekilleri ve İl Başkanları toplantıda burada ne gibi bir süreç olsun düşüncesinde. Tabi bir bakanlık yapan birisinin Ticaret Odası Başkanını belirlemek gibi bir tasarrufu olsun. Ben Bakansam benim ilimdeki Ticaret Odası Başkanının seçilmesine müdahil olurum diyor ve oluyor.

Ahmet Dertli’nin iddiası bu ki doğruluğu da çok kuvvetli. Burada meclis çoğunluğunu sağlayan bir yönetim kurulu başkanı olacak. Burada bir canlı telefon bağlantısı yapılıyor. Görüntülü. Yer Nakliyeciler Kooperatifi’nin olduğu salon. Salonda oturanlar var. Bir iki meclis üyesi var gerisi kamyon şoförü arkadaşlar. Faruk Bey’e telefon doğrultuluyor ve görüyor musunuz biz burada Ertan Taşlı’yı destekliyoruz. Burada gördüğünüz hazirun da gerekli çoğunluğu sağlıyor ve biz bunu bekliyoruz. Ahmet Dertli ile Tuncay Şahin arasında bir değerlendirme yapılıyor ve işin sonunda dönemin Bakanı Sayın Faruk Özlü tarafından Tuncay Şahin’in Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olması kararına ve Ahmet Dertli’nin de meclis başkanı olmasına karar veriliyor.

Bunu ben şimdi niye anlattım. Ticaret ve Sanayi Odası bir memleketin iş dünyasının, üretenin, ticaret erbabının sesidir, soluğudur, nefesidir. Bu ticaret ve sanayi odasının 2 tane gündemi vardır. 1 ticaret ve sanayi odasına yeni bir bina bu geriye kaldı, bir de Gümrük Müdürlüğü vardı bütün giderlerini ticaret ve sanayi odası yapacaktı. Bunlara genel anlamda baktığımız zaman ticaret ve sanayi odası başkanı İktisat Kongresi’nde tarım bakanını eleştirmişti. Eksik ve vizyonsuz demişti. Tarım bakanı gitti bu da doğru ama bir toplumda Cumhurbaşkanı ve AK Parti’ye karşı ağzına geleni kulağı duymayacak şekilde bir öfke kusması gibi ifadeler var.

Hatta bunun bir kopyası AK Parti Genel Merkezi’ne gittiğini söyledi. Şimdi burada genel anlamda baktığınız zaman ticaret ve sanayi odası sosyal, ekonomik iştimai düzenin dengelerine faydalı ise bu başarı, bu öngörü Faruk Özlü’nündür. Yok cumhurbaşkanına ileri geri konuşacak, bakana öyle diyecek arka planda farklı siyaset, farklı adımlar atacak pozisyonda ise bu da AK Parti’ye zarar veriyorsa Cumhur İttifakı’na zarar veriyorsa bunun müsebbibi de Faruk Özlü’dür. İşin sonunda ağzından çıkan irade noktasında bir karar verilmiştir. Verilen karar şu Ticaret Odası Başkanı Tuncay Şahin, Meclis Başkanı Ahmet Dertli.

Peki bu ana kadar bu söylenmiyordu ne oldu, önümüzdeki günlerde seçim var. Ticaret odası meclis üyelerini seçecekler ama her şey bir tarafa Düzce’nin gerçekten iş adamının sesi soluğu, nefesi, yetkisi her anlamda resmi kurumlarda, idari kurumlarda, ticari kurumlarda, ithalatta, ihracatta Düzce’nin bir numara, iş verenin iş dünyasının, emek verenin bir numaralı sesi soluğu olması gereken Ticaret ve Sanayi Odası acaba bu misyonunu yerine getirdi mi? Bir binasını yapamayan bir verdiği sözün arkasında duramayan bir Ticaret ve Sanayi Odası ne kadar başarılı? İnsanlar ektiğini biçermiş. Güzel bir söz var onunla kapatalım konuyu. Hayat diyor niyetle nasip arasında yaşanır. Niyet ettin nasibine gelir. Niyetin hayır ise akıbetin de hayır olur. İnşallah hayır niyetli hayırlı günlerde buluşmak üzere.     

Yorumlar (10)
Murat 7 ay önce
Artık işaret edilen deģil,layık olan seçilecektir. Herkes bunu böyle bile..
vatadaş 7 ay önce
İşaret edilen seçilir. Akp'nin dediği olur. Yıllardır böyle oldu. Sonuçları Düzce'ye zarar verdi. Halk söz sahibi olamaz.
KÜRŞAT YILMAZ 7 ay önce
Kulaktan dolma bilgilerle ortalığı karıştırmak tam olarak bu...
CİVATA 7 ay önce
Adam gibi Ahmet Dertli’yi Hikmet Keskinin seçtirdiğinide söylesene
Aslıhan 7 ay önce
Sanki faruk özlü bakan başkan bey dediklerini yerine getirdi.Düzce spor şehri,turizm şehri,kültür şehri vs oluyordu.seçim zamanı hayali resimleri göstermesi güzeldi.onların çeyreği yapılmadı.
Vatandaş 7 ay önce
Faruk özlü kendi cikarı İcin tuncay sahin kullandı 4400 dönüm 1 sınıf arazi sanayı İcin yok edilemez konralpe hangi tesis sahibinden hibe villa aldısayın başkan acıklasın unun cuval kaclira yangın tenekesi kac lira Allahtan korkun
Duyarlı vatandas 7 ay önce
Sayın cumhur bakanım Faruk özlünün tarım arazilerini eski bakana nasıl imzalattıysa onuda affı istifası istenilecek azkaldı kulislerde gündemde bu osb özlünün son günleri www
Belediyeci 7 ay önce
Tuncay Şahin değilmiydi kendisine yazılan imar cezasını iptal ettiren. (sizin haberinize göre)
Can manay 7 ay önce
Hayır sanki bahsi geçen seçimde patronunuz ahmet dertli ile kolkola değilmiş gibi insanların aklı ile alay etmeyin. Sizin adayınız kim ki bu ara TSO seçimini dillendiriyorsunuz? Basınla millete ayar çekmek 80lerde 90larda kaldı…
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
orta şiddetli yağmur