DİLEKÇE KAMPANYASI BAŞLATTILAR… DİLEKÇE KAMPANYASI BAŞLATTILAR…

Gölyaka merkezli depreme bağlı olarak yeniden incelemeye alınması kararlaştırılan  okullarda öğrenim gören öğrencilerin ücretsiz taşınması konusunda beklenen gelişme... Farklı okullara nakledilen Turgut Özal Anadolu Lisesi ve Arsal Anadolu Lisesi’nin 414 öğrencisi yarından (9 Aralık) itibaren düzenlenen ihale sonucunda tahsis edilen servislerle evlerinden alınıp okullarına götürülecek. Aynı şekilde son ders zilinden sonra evlerine teslim edilecek. Söz konusu hizmet için ailelerden ücret talep edilmeyecek. Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle: "23 Kasım Çarşamba günü yaşanan depremin ardından ilimizi ziyaret eden Milli Eğitim Bakanımız sayın Mahmut Özer’in talimatları gereği; Merkez Hamidiye Şehit Özgür Işık İlkokulu, Turgut Özal Anadolu Lisesi ve Arsal Anadolu Lisesi okul binalarında yapılacak inceleme nedeniyle öğrencilerimizin başka okul binalarına nakledilmeleri kararlaştırılmıştır.

Bu doğrultuda 5 Aralık Pazartesi gününden itibaren Şehit Özgür Işık İlkokulu ve Anaokulunun 304 öğrencisi 15 araç ile Hikmet Akın Ortaokulu ve Körpeşler Anaokuluna, köylerimizde ikamet eden 206 Anadolu Lisesi öğrencisinin 28 araçla, pansiyonlarda yatılı kalan 125 öğrencinin de 11 araçla yeni okullarına taşınma işlemi başlatılmıştır.

Bununla beraber, Turgut Özal Anadolu Lisesi ve Arsal Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören 414 öğrencinin ikamet ettikleri mahalle merkezlerinde belirlenen 47 noktadan 89 servis aracıyla taşınması için yapılan planlamaya göre ihale çalışmaları tamamlanmıştır.
Her iki okulumuzda öğrenim gören ve özel servis araçlarıyla ya da kendi imkânlarıyla ulaşım sağlayan öğrencilerimiz 9 Aralık Cuma gününden itibaren İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tahsis edilen servis araçlarıyla okullarına taşınacaklardır.

Okullarımızda ikili öğretim uygulaması yapıldığından pansiyonlarda kalan yatılı öğrencilerimiz haricindeki diğer öğrencilerimize öğle yemeği verilmeyecektir."