Fenerbahçe'nin prensip anlaşmasına vardığı dünyaca ünlü Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil’un transferi tüm dünyada yankı uyandırdı. Fenerbahçe Kulüp Başkanı Ali Koç’un İngiltere’ye gönderdiği özel uçağıyla gelerek İstanbul'a ayak basan Mesut Özil, "Çok heyecanlıyım. Ben her zaman Fenerbahçeliydim. Bir rüya benim için de gerçekleşiyor" dedi.

Özil, sağlık kontrollerinin ardından kendisini Fenerbahçe'ye bağlayan sözleşmeyi imzalayacak. Özil, sarı lacivertli takımda 67 numaralı formayı giyecek. Yıldız ismin Fenerbahçe ile 3,5 yıllık sözleşme imzalaması bekleniyor.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çektirdiği bir fotoğrafı sosyal medya hesaplarında paylaşmasının ardından ülkesi Almanya’da ırkçılığa maruz kalan Özil, bunun ardından Alman milli takım formasını bir daha giymeyeceğini açıklamıştı. Özil’e yönelik ırkçılığın ardından Türkiye tek yürek olarak dünyaca ünlü futbolcunun yanında yer almıştı.

Özil’in Fenerbahçe’yle anlaşmaya varmasının ardından Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü de yaptığı bir paylaşımla Özil’e ‘hoş geldin’ dedi. Özlü paylaşımında, “Evine, yurduna hoş geldin Mesut. Seni Düzce Topuk Yaylamızda görmek için sabırsızlanıyoruz” ifadelerine yer verdi.

HABER: Mehmet GÜNESEN