Bir yandan AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı olarak Türkiye’yi karış karış gezerek kadın girişimciliğine yönelik çalışmalarına devam eden Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, memleketi Düzce için de mesaisini aralıksız sürdürüyor.

Muncurlu’ya Çocuk Acili geliyor

Düzceliler’in sağlık alanındaki müjdeleri ağzından duymaya alıştığı ve sorunların çözümü için Ankara’da yoğun temaslarda bulunan Keşir, kentteki önemli bir eksikliğin daha çözüme kavuşturulduğunu açıkladı. Keşir, Atatürk Devlet Hastanesi Muncurlu Ek Hizmet Binasında fizik tedavi rehabilitasyon hastalıklarıyla birlikte, kadın doğum, çocuk acil ve çocuk yoğun bakım hastalarına hizmet verileceğini duyurdu.

‘Bir kalemde birçok sorunu çözüyoruz’

Keşir yaptığı açıklamada, “Hemşehrilerimizin hak ettiği kaliteli sağlık hizmetini mümkün olan en kısa zamanda alması için çalışmaya devam ediyoruz. Düzce’mizin sağlık alt yapısını güçlendirecek, tek kalemde birçok sorunu çözecek önemli bir adımı daha atıyoruz. Kadın hastalıkları ve doğum ile çocuk acil, çocuk ve yeni doğan yoğun bakım sorunu çözülüyor.” dedi.

Sağlık Bakanlığı ruhsatı verdi

Sağlık Bakanlığı’ndan gerekli izin ve ruhsat alma işlemlerinin tamamladığını kaydeden Keşir, “Atatürk Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet veren kadın doğum, çocuk acil ve çocuk yoğun bakım servisleri, Muncurlu’daki ek binaya taşınarak özellikli bir düzenleme yapılacak. Halen 150 yatakla fizik tedavi hizmetlerinin verildiği Muncurlu ek binasındaki yapılandırma için Sağlık Bakanlığı’ndan gerekli izin ve ruhsat alındı. Bakanlığımızın, “Türkiye’de Özellikli Planlama Gerektiren Sağlık Hizmetleri Planlaması” kapsamında şehrimizin yoğun bakım ve çocuk acil hizmetleri ihtiyacı karşılanacak. Yeni düzenleme ile hemşehrilerimizin son günlerde sıkça dile getirdiği çocuk acil ve çocuk yoğun bakım sorunu çözüme kavuşmuş olacak.” ifadelerini kullandı. 

Muncurlu’da kadın doğum, çocuk acil ve çocuk yoğun bakım hastalarına da hizmet verilecek

Çocuk acili, kadın doğum ve çocuk yoğun bakım için proje çalışmasının kısa sürede başlayacağını belirten Keşir, “Öncelikli tadilat projesi hazırlanıp kısa sürede başlayacak çalışmayla, Atatürk Devlet Hastanesi’nde hizmet veren kadın hastalıkları ve doğum servisi ile çocuk acil ve çocuk yoğun bakım Muncurlu’daki ek binaya taşınacak. Mucurlu ek binası fizik tedavi rehabilitasyon hastalıklarıyla birlikte, kadın doğum, çocuk acil ve çocuk yoğun bakım hastalarına hizmet verecek. Özellikli bir hastaneye dönüşecek binada 10 yataklı çocuk yoğun bakım servisi ve 6 yataklı yeni doğan yoğun bakım servisi yapılandırılacak. Söz konusu taşınmayla Atatürk Devlet Hastanesi’nde boşalacak alan 19 yataklı erişkin yoğun bakım servisi olarak düzenlenecek.” cümlelerine yer verdi.

Üniversite Hastanesi’ndeki çile Devlet Hastanesi’nde son bulacak

Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte Düzce’de hem anne hem de çocuk sağlığına yönelik hizmetin kalitesi artacak. Düzce Üniversitesi Hastanesi’nin beceriksiz yönetim anlayışı nedeniyle bir poliklinik gibi çalışan ve akşam 5’te kapısına kilit vurulan ‘sözde’ Çocuk Acili’nin ebeveynlere yaşatmış olduğu çile de sona erecek.