Kuvvetli sağanak yağışlar ile birlikte, Düzce’nin birçok noktasında su taşkınları oluştu. Özellikle Yığılca ilçesinde,  köyleri ilçeye bağlayan bazı köy yollarının üzerinde bulunan köprüler yıkıldı. Metek TOKİ Konutlarında ise Karaca Deresinin taşmasıyla yüzlerce binanın bodrum katını su bastı.

Yaşanan su baskınlarının ardından dün sabah saatlerinden itibaren bin 200 hanenin elektriği kesilirken, Metek TOKİ sakinleri geceyi karanlıkta geçirdi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ile birlikte gece saatlerinde karanlıkta kalan vatandaşlarla bir araya gelen Düzce Valisi Cevdet Atay, “Buradaki arkadaşlarımızın hepsine geçmiş olsun. Burada tahliye gerçekleştirdikten sonra, tüm ekiplerimiz çalışıyor. SEDAŞ ekiplerimiz koordineli bir şekilde olaya yaklaşacaklar. Bundan sonraki kısmında DSİ’nin yapacağı çalışmaları da hemen yapılmasını sağlarız. Ben bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Sayın Vekilimiz ile birlikte gecenin bu saatinde vatandaşlarımızın yanındayız. Özellikle hanımefendiler bizleri affetsin. Biz bu işi üzerimize almak zorundayız. Çünkü bunların hepsi bizim görevimiz” dedi.