1999 yılında iki büyük depremle yıkıldıktan sonra il statüsüne kavuşan Düzce, 23. yaşını kutluyor. 9 Aralık 1999 Düzce’nin il oluşunun 23. yıl dönümü nedeniyle protokol tarafından mesajlar yayımlandı.

MEVSİM FORMUNA GÖRE ÇALIŞMALAR SÜRECEK MEVSİM FORMUNA GÖRE ÇALIŞMALAR SÜRECEK

Düzce Valisi Cevdet Atay, mesajında şu görüşlere yer verdi: “Türkiye'nin en genç ili olan Düzce’miz, sahip olduğu doğası, turizmi, ekonomisi, tarımı ve mevcut potansiyelleriyle ulaşmak istediği refah düzeyine doğru sağlam ve emin adımlarla ilerlemektedir. Düzce’mizin il oluşunun 23. yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyorum.”

“Şehrimizin kalkınmasına katkı sağlamak bizler için büyük bir heyecan”

Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen’in mesajı şöyle: “Şehrimizin kalkınmasına, insanımızın refahına, huzuruna katkı sağlamak bizler için büyük bir heyecan vesilesidir. Düzce’nin il oluşunun 23. yıldönümünü kutlar, ilimizin gelişip kalkınmasında ve bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım.”

“Düzce’miz sağlık alanında marka şehir olma yolunda”

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Türkiye'nin en genç ili olan Düzce’nin sağlık alanında marka şehir olma yolunda emin şekilde ilerlediğine dikkat çekti. Yılmaz mesajında şunları kaydetti:

“Türkiye'nin en genç ili olan Düzce’miz, mevcut potansiyelleri ile birlikte son yıllarda sağlık alanında yapılan gerek altyapı yatırımları, gerek son teknoloji tıbbi cihaz yatırımları ve gerekse de sağlıkta insan gücü eksikliğinin kapatılması için yürütülen çalışmalar ile hem bölgemizde hem de Türkiye’mizde sağlık alanında marka şehir olması için sağlam ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. İnsana hizmet amaç edinerek yürüdüğümüz bu yolda sağlık hizmetlerinin tüm vatandaşlarımıza eşit, ulaşılabilir, nitelikli ve sürdürülebilir, etkili, kaliteli ve verimlilik esasına uygun bir şekilde yürütülmesi için bizlerden desteklerini esirgemeyen ve katkıda bulunan tüm devlet büyüklerimize teşekkür ediyor, Düzce’mizin il oluşunun 23. yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyor hemşerilerimize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”