CHP Merkez Kadın Kolları MYK Üyesi ve Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu ve beraberindeki partililer, geçtiğimiz yıl sel afetinin derin yaralar açtığı Akçakoca’nın Esmahanım ve Uğurlu köylerini ziyaret etti. Ziyarette kendilerine CHP Akçakoca Kadın Kolları Başkanı Saadet Yüncel ile CHP Düzce il ve merkez ilçe kadın kolu başkanları ve bazı il yöneticileri de eşlik etti.

CHP Merkez Kadın Kolları MYK Üyesi Azize Çeroğlu’nun Akçakoca temasları CHP ilçe yönetimini ziyaretle başladı.CHP Akçakoca Kadın Kolları Başkanı Saadet Yüncel ve yönetici arkadaşları, konuk heyeti ağırladıktan sonra hep birlikte afetin etkilediği bölgeye gitti.

Geçtiğimiz yıl afetzedelere ‘Geçmiş olsun’ ziyaretinde bulundukları sırada tekrar gelme sözü veren konuk başkanlar, vermiş oldukları sözü yerine getirirken, afet bölgesindeki çalışmaların ne aşamada olduğunu da yerinde gördü.

Talepleri tek tek not aldılar

CHP kadın kolları heyetlerinin gerçekleştirdiği ziyaretlerde, selin mağdur ettiği köy halkının yaralarının ne ölçüde sarıldığı konuşuldu. CHP’li heyet, vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyerek notlarını aldı.

İki köyde yapılan saha çalışmaları sırasında, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ile de canlı telefon bağlantısı yapılarak köy halkının içinde bulunduğu durum yerinde gösterildi. Nazlıaka ve bazı köy sakini kadınlar canlı bağlantı ile sohbet etti.

Ziyaret edilen her evde vatandaşlarla istişarelerde bulunan CHP’liler, Uğurlu Köyü Muhtarlığı ziyaretleri sırasında hatıra fotoğrafları çektirdi.

Sorunlar yerinde dinleniyor

Ziyaretlerle ilgili olarak bir açıklama yapan CHP Akçakoca Kadın Kolları Başkanı Saadet Yüncel, ”Afetzede vatandaşlarımızla sürekli olarak bir araya gelerek sorunlarını dinliyoruz. Kendilerine verilen sözlerin ne ölçüde tutulduğuna, acılarının ne ölçüde dindirildiğine bakıyoruz. Şikayetlerini dinliyor, taleplerini alıyor ve bunları bir rapor halinde üst yönetim organlarına ulaştırıyoruz. Buradaki çalışmamızda bizleri yalnız bırakmayan CHP Kadın Kolları MYK Üyemiz Azize Çeroğlu’na, Sakarya İl kadın kolları yönetimine, Düzce il ve ilçe ana kademe ve kadın kolu yönetimlerine verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.