Üniversitenin yurt ihtiyacı başta olmak üzere tahsis için Özel İdare'nin kapısını çaldığı kalıcı işyerlerinin hala atıllıktan kurtarılamaması esnafları isyan eder duruma getirdi. Kurulduğu günden bu yana atıl vaziyette duran işyerlerinin içerisinde uyuşturucu alemlerinin yapılmasının yanı sıra hırsızların da kol gezdiğini söyleyen esnaf, “İş yapmaya korkar olduk, vali nerede?” dedi.

 Zaman zaman gündeme getirdiğimiz kalıcı işyerindeki yaşanan sıkıntılar saymakla bitmezken, aralarından para toplayarak binanın arka girişlerine demir kapılar yaptıran esnaf, “Kapıdan kovuyoruz bacadan giriyorlar artık bıktık” diyerek sahipsizlikten yakındı.İl Özel İdaresi tarafından Düzce Üniversitesi’ne bedelsiz olarak tahsis edilen Kalıcı Konutlar 6. Bölgedeki kalıcı işyeri de bunlardan biri. Hırsızlığın kol gezdiği işyerlerinde elektrik tesisatları ve kalorifer peteklerinin çalındığını ve bundan dolayı elektriklerinin zaman zaman kesildiğini ifade eden esnaf, dolaplarda ve donduruculardaki gıdalarının bozulduğunu artık işyerlerinde nöbet tuttuklarını ve çalınan elektrik tesisatının aralarında para toplayarak kendilerinin yaptığını söylediler.

 


Defalarca İl Özel İdaresi'ne dilekçe verdiklerini söyleyen vatandaşlar il özel idaresinin üniversiteye tahsis etmesine karşın ilgilenilmediğini ifade ettiler. Esnaf, bu iş yerlerine sahip çıkılmadığı takdirde en son çare olarak binanın cephesine dev bir pankart asarak “SAHİBİNDEN SAHİPSİZ SATILIK İŞYERİ” yazacaklarını dile getirdi.

 

 

 

 

 

Haber: İ. Keleş