Düzce’nin Bahçeşehir bölgesi ile merkez arasında ulaşım sağlayan dolmuşlarda sürekli yaşanan yoğunluk ve sefer sayısının yetmemesi ile ilgili vatandaşlar büyük sıkıntı yaşıyor. Özellikle akşam iş çıkış saatleri ve sabah saatlerinde yaşanan dolmuşlarda ki kalabalıktan vatandaşlar şikayetçi.

İş çıkış saatlerinde duraklarda evlerine gitmek için bekleyen vatandaşlar dolmuşlara binemiyor. Merkezden Bahçeşehir bölgesine gitmek isteyen vatandaşlar evlerine uzun dakikalar sonrası ulaşabiliyor.

Araçların dolu olmasına rağmen binmek isteyen ve evlerine bir an önce ulaşmak isteyen vatandaşlar haliyle durumdan şikayetçi. Defalarca konuyla alakalı beyaz masayı aradıklarını fakat hala bir çözüm bulamadıklarını dile getiriyorlar.

Ulaşım sıkıntısı yaşayan bir vatandaş Öncü Haber WhatsApp hattına ulaşarak şu sözlere yer verdi:

“Bahçeşehir- merkez arası ulaşım sıkıntısı hiç bitmedi zaten. Akşam saatlerinde trafiği ayrı sıkıntı. Duraklarda dakikalarca bekliyoruz gelen dolmuşların çoğu dolu geliyor zaten. Özellikle 16 ve 14 numaralı dolmuşlar da büyük sıkıntı var.

“Ayakta bile gidecek yer yok dolmuşlarda!”

DUYARSIZ SÜRÜCÜLER YAYALARI HİÇE SAYIYOR DUYARSIZ SÜRÜCÜLER YAYALARI HİÇE SAYIYOR

Beyaz masayı da, yetkilileri de defalarca aradık. Tamam diyorlar ama çözüm yok. Bedava binmiyoruz ki bu dolmuşlara biz. Ayakta bile gidecek yer yok dolmuşlarda. İnsanlar üst üste gidiyor evlerine. Buna artık neresi yetkiliyse bir çözüm bulunsun.”

Editör- Nalan Tayyar