CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz Salı günü partisinin grup toplantısında Düzce ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Hava kirliliği nedeniyle Düzce’de insanların kanser hastalığı ile boğuştuğunu ve bunun gizlendiğini savunan Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamalarına AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, ‘Nerede yaşıyorsunuz? Kanser nasıl gizlenebilir? Siyasi çaresizliğinizi bu kadar belli etmeyin!’ diyerek cevap vermişti.

Keşir’in ardından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir tepkide AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin’den geldi. Kılıçdaroğlu’nu yalan siyaset üretmekle suçlayan Keskin, “Düzce üzerinden yalan siyaset yapmaya çalıştılar, yine ellerine ve yüzlerine bulaştırdılar” dedi.

“Siyaseti sığ bir duruma getirmek size yakışır bir durum”

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu her zamanki gibi yalan üretmeye devam ediyor. Bu seferde Düzce’miz üzerinden yapmaya çalıştığı algı operasyonu yine çöktü” diyen Keskin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Düzce’mizde mesleğini en iyi şekilde yapmaya çalışan Eczacı Şeyma Ulusoy kızımızın söylemediği sözleri söylemiş gibi yaparak bir algı operasyonu oluşturma cabası size ve partinize yakışır bir durum haline geldi.  Eczacı kızımızın da dile getirdiği gibi haberi ve bilgisi olmadan sırf her seçimde AK Parti’yi ve Sayın Cumhurbaşkanımızı desteklemiş olan Düzce’yi kötüleyerek karalama cabanız yine sınıfta kaldı. Siyaseti bu kadar sığ bir duruma getirmek tam size yakışır bir durum. Düzce halkımızın yalanlarınıza inanmasını beklemek acizlikten başka bir şey değil. Düzce üzerinden yapmaya çalıştığınız yalan siyasetine sadece siz inanır bunu da elinize verilen kâğıttan da ancak okumaya çalışırsınız. Her zaman olduğu gibi yalancının mumu yatsıya kadar yanar.”

HABER: Savaş ARI