Düzce’de meydana gelen ve merkez Üssü Gölyaka İlçesi olan 5.9 şiddetindeki deprem, kent merkezi ve ilçelerde binlerce evin hasar görmesine neden olmuştu. Can kaybının yaşanmamasının tek teselli olduğu deprem felaketi nedeniyle evleri hasar gören veya yaşadıkları korku nedeniyle konutlarına giremeyen vatandaşlar için 21 farklı noktaya 2 binden fazla çadır kuruldu.

Çadırların kurulduğu bölgelerden olan Otluoğlu Köyü’nde ise bazı ailelerin mağduriyet yaşadığı öne sürülüyor. 0 542 767 18 81 numaralı WhatsApp İhbar Hattımıza ulaşan Otluoğlu Köyü sakinlerinden Erdal Emengel, evlerinin duvarlarında çatlaklar oluşması nedeniyle 3 katlı evlerine giremediklerini ve bu nedenle de yatağa bağımlı anne ve babası ile birlikte sokakta kaldıklarını söyledi.

VALİ ATAY’A VEDA ZİYARETİ DÜZENLEDİ VALİ ATAY’A VEDA ZİYARETİ DÜZENLEDİ

Köy muhtarı Zeki Kılıç’a yaşadıkları mağduriyeti bildirmelerine rağmen, evlerinin önüne çadır kurulmadığını ifade eden Emengel, “Bizim köyümüzün dışına çadır kent kuruldu. Benim annem ve babam yatalak hasta. Annem, bu sabah meydana gelen sarsıntıda yataktan düştü. Kendisini zor kaldırabildik. Muhtara bu durumu iletmemize rağmen, bize köyün dışındaki çadırlara yerleşmemiz gerektiğini söyledi. Ben yatalak anne ve babamı o çadır kente nasıl götürebilirim ki? Kaldı ki biz 3 katlı binada 20 kişi birden yaşıyoruz.  Bu çadırlar neye göre kimlere verildi? Ben sadece evimin önüne çadır istiyorum, bu olaylar bittiği zaman çadırı teslim edeceğim zaten. Muhtar bizim bu sorunumuzla ilgilenmedi, yetkilerden yardım bekliyoruz” dedi.