Düzce ve ilçelerinde yürütülen çalışmaları ve devlet yatırımlarını yakından takip eden Düzce Valisi Cevdet Atay, Akçakoca’da bir dizi temaslar gerçekleştirdi.

Düzce’nin daha geniş kitlelere tanıtılması için sürdürülen çalışmaları her alanda destekleyen Vali Atay, doğa, deniz, kültür ve tarih turizminin hak ettiği noktaya ulaşması için yollar başta olmak üzere birçok projenin son durumunu bizzat yerinde gözlemliyor, yetkililerden bilgiler alıyor.

Vali Atay, bu kapsamda Akçakoca Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Aktaş Köyü’nde yapımı planlanan dağ yürüyüş yolu ve mevcut ulaşım yollarının yeniden yapılması için incelemelerde bulundu.

Aktaş Köyü’nde incelemelerinin ardından Atay, Akçakoca Cumhuriyet İlkokulu'nu ziyaret etti. Ziyarette öğrencilerle sohbet eden Atay, hafta sonunda LGS sınavına girecek öğrencilere başarılar diledi.

Ziyaretlerde, Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can, İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer, AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu da hazır bulundu.