Düzce merkeze bağlı Kültür Mahallesi Okul Sokak üzerinde bulunan Namık Kemal İlkokulu’nda kaldırımlara park edilen araçlar yüzünden çocuğunu okula götürürken zor anlar yaşayan veliler, haber merkezimiz aracılığıyla bu soruna çözüm istedi.

Koronavirüs salgını nedeniyle yığılma olmaması için her sınıfın okula giriş ve çıkış saati farklı şekilde düzenlenirken, bu durum eğitim yuvası çevresinde sabah, öğle ve akşam saatlerinde araç ve yaya trafiğini olumsuz yönde etkiliyor. Okul servisleri ve özel araçların yol kenarları ve kaldırımlara park edilmesi yüzünden ulaşım akışı sık sık sekteye uğrarken, yaya olan veli ve öğrenciler de kaldırıma bırakılan araçlar nedeniyle yoldan yürümek zorunda kalıyor. Bu durum yaya güvenliğini tehlikeye düşürüyor.

0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber WhatsApp İhbar Hattı’na gönderilen fotoğraflarda kaldırımlara park edilen araçlar ve trafik yoğunluğunun çocuklar için nasıl büyük bir tehlikeye davetiye çıkardığı gözler önüne serildi.  Araçların yoğun olduğu caddeden yürümek zorunda kaldıklarını söyleyen bir veli yetkili kimsenin olmadığını ve bu duruma bir çözüm bulunmasını talep etti.

Tepkili veli, gönderdiği fotoğraflara şu notu ekledi: “Namık Kemal Okulu öğlen saati trafik yürümüyor. Kaldırımlar araba dolu, yetkili kimse yok. Kaldırımlar tamamen araçlarla dolu ve hiçbir şekilde kaldırımdan geçilmiyor. Çocuğumu okula götürmek için araçların yoğun olduğu caddeden yürümek zorunda kalıyoruz ve her gün aynı durumdayız. Bu durum için bir düzenleme yapılması gerekli.”