Düzce'nin denize açılan tek penceresi olan Akçakoca'da deniz sezonu başladı.  Ramazan dolayısıyla durgunluk yaşansa da, ilçede 9 günlük bayram tatili için hazırlıklar başladı.  Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, ilçede turizm hazırlıkları hakkında bilgi verdi.  Turizm sezonu için gerekli hazırlıkların yapıldığına dikkat çeken Yemenici, Akçakocapostası’na yaptığı açıklamada sahil güvenliği konusunda bu yıl takviye yaptıklarını belirtti.

Yemenici "Otellerimiz,  pansiyonlarımızda ve tüm işletmelerimiz bayrama hazır. Biz turizm sezonu her zamankinden daha da hazırız.  Biliyorsunuz 5 jet skimiz var ve cankurtaran sayımızı 15’e çıkartıyoruz. Hem plaj güvenliği anlamında hem de işletme anlamında yaza hazırız. Allah'ın izniyle herkes gelsin Akçakoca'nın tadına varsın.” Dedi.

Kaliteli turist için kaliteli işletmelerin olmasına önem verdiklerini belirten Yemenici, bu konuda örnek vererek sözlerine devam etti ve “Don ile denize girecekleri burada istemiyoruz. Biz kaliteli turizm olması anlamında çalışmalarımızı yapıyoruz " ifadelerini kullandı. 

haber;S.KAŞKIR