Düzce’ye bağlı Kadıoğlu Köyü’nde yaşayan 18 yaşındaki Sevda Keleş ile sevgilisi 24 yaşındaki Meftun Demirkol 2 gündür aileleri tarafından aranıyordu. Genç çiftin cesetleri önceki gün sabah saatlerinde Demirkol’un 20 yaşındaki kardeşi tarafından Melen Çayı kıyısında bulundu. Acılı kardeş durumu hemen amcası Ali Metin Oral’a iletti. Ardından da jandarma ekipleri olay yerine geldi. Yapılan incelemede, iki gencin cesetlerinin yanıbaşında Demirkol’un evinin duvarında asılı olan dedesine ait tüfek bulundu.

 

‘Askerden sonra iyi değildi’


Milliyetin ulaştığı bilgilere göre; İntihar ihtimali üzerinde duran jandarma ekipleri, Sevda Keleş’in başından, Meftun Demirkol’un ise kalbinden bitişik atışla atılan tek mermi sonucu öldüğünü belirledi. Tüfeğin Keleş’in yanı başında olması ise ekiplerin genç kadının önce erkek arkadaşını ardından da kendisini öldürdüğü ihtimalini akıllara getirdi.


Ölen Meftun Demirkol’un yaşadığı mahallenin muhtarı da olan amca Ali Metin Oral, “Meftun babasıyla beraber inşaat işi yapıyor. Ailesi olarak bir kız arkadaşı olduğunu bilmiyorduk. Kızın babası benim yanıma 2 gün önce gelip ‘Bizim kız kayıp sizin mahalledeki Meftun’la konuşuyormuş. Onunla mı?’ diye sordu. Bunun üzerine ben de Meftun’un babasını arayıp sordum. Onun da haberi yokmuş. Ancak evlenmek istiyor aileler engel oldu gibi bir durum söz konusu değil. Meftun’un ailesi Sevda’yı hiçbir şekilde bilmiyordu. Zaten bizim buralarda öyle gençlerin önüne kolay kolay geçecek insanlar yoktur.Ancak Meftun özellikle askerden döndükten sonra iyice içine kapandı. Askerliğini Doğu’da 2 yıl önce yapmış, orada psikolojisi bozulmuştu. Arkadaşlarına sadece ‘Ben buralardan gideceğim’ demiş. İnanamıyoruz” dedi.


Keleş’in yaşadığı Kadıoğlu Köyü’nün muhtarı Avni Doğan da “Sevda’nın evlenmek istediğini söylemesi üzerine ailesi de bekle dedi” diye konuştu.

 

Kaynak;Milliyet