banner851

banner614

1 AY PROJE İÇİN BEKLENDİ

Asar deresi üzerine yapılacak olan 8 yeni köprüden Eski Otogar ve Küçüksu köprülerinin yıkımı geçtiğimiz aylarda yapılmıştı. 25 metre genişliğinde çelik malzemeden yapılacak olan köprülerin inşaatı projelerin de değişik nedeniyle 1 ay beklemede kaldı. Öze

banner619
Yerel Haber 19.08.2013, 17:24
140
1 AY PROJE İÇİN BEKLENDİ

Asar deresi üzerine yapılacak olan 8 yeni köprüden Eski Otogar ve Küçüksu köprülerinin yıkımı geçtiğimiz aylarda yapılmıştı. 25 metre genişliğinde çelik malzemeden yapılacak olan köprülerin inşaatı projelerin de değişik nedeniyle 1 ay beklemede kaldı. Özellikle ramazan ve bayram arefesinde trafik eziyeti yaşanan köprü yıkımları vatandaşlardan tepki toplamıştı.

 

24 TEMMUZ'DA YAPILAN "YENİ PROJE ÇİZİLECEK" HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

 

26 TEMMUZ'DA YAPILAN "ÇÖPLER YERLATINA İNİYOR" HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...


Otogar ve Küçüksu köprülerinin de merkezde olmasından dolayı mevcut projelerin basit kaldığı, Şaguç Köprüsü gibi her iki köprünün de tarihi görüntüde olması için yeniden proje çizildi. Her iki köprü için Osmanlı mimarisinden esinlenerek hazırlanan proje tamamlandı. Sadece 1 köprü için gerekli olan yaklaşık 25 tırlık malzeme bu akşam Düzce'ye getirilecek. Köprülerin kiriş başlıklarına beton dökülürken, 4 gün için de montajına geçileceği öğrenildi. İlk montaj işlemlerin Otogar Köprüsü'nden başlayacağı bildirilirken montaj işlemlerinin ne kadar süreceği ile ilgili net bir süre verilmedi.

 

Haber: S. KAŞKIR

banner844
Yorumlar (0)