banner851

banner614

10 ay önce adı değişti tabela yeni asıldı.

Akçakoca'da, ''Tellioğlu Sokağı''nın adı, sokak sakinlerinin ''Sokağımızda bu ismi taşıyan kimse yok, değiştirilsin'' talebi üzerine ''Şirinoğlu'' oldu.

banner619
Yerel Haber 30.08.2009, 14:10
271
10 ay önce adı değişti tabela yeni asıldı.

Akçakoca'ya bağlı Osmaniye Mahallesi ''Tellioğlu Sokağı'' sakinleri, ''Bizim sokağımızda 'Tellioğlu' ailesinden kimse oturmuyor, hepimiz 'Şirinoğlu' ailesinden geliyoruz'' diyerek, belediyeden sokağın isminin değiştirilmesini istediler.
Akçakoca Türk Kızılayı Yaşlılar Konukevi ile Osmaniye Mezarlığı arasında bulunan ve 10 hanenin bulunduğu çıkmaz sokakta, Düzce Milletvekili Yaşar Yakış'ın da evi bulunuyor.
Sokak sakinleri, Yakış ile birlikte, Belediye Başkanı Nazmi Çiloğlu döneminde sokağın isminin ''Şirinoğlu'' olarak değiştirilmesi yönündeki isteklerini belediyeye ilettiklerini belirterek, şöyle devam etti: ''Sokakta bulunan hanelerin hepsi Şirinoğlu ailesinin mensupları. Sokakta 'Tellioğlu' ailesinin bir mensubu bulunmuyor. Bu isteğimizi zamanın belediye başkanlığına ilettik. Bundan 10 ay önce, sokağın isminin Belediye Meclisi kararıyla 'Şirinoğlu Sokak' olarak değiştirildiğini öğrendik. Fakat belediye sokak tabelasını değiştirmeyi unutmuş. Artık sokağın ismi Şirinoğlu oldu.''
Yeni tabela sokak girişine asıldı.

Yorumlar (0)