banner851

banner614

10 EKİP KURULDU

Düzce Valiliği’nde yapılan Yabancılar İzleme Komisyonu toplantısında kurulan 10 ekiple yabancıları yerinde tespit ederek ihtiyaçlarını belirleneceği ve sosyal çalışmaları yapılacağı belirtildi.

banner619
Yerel Haber 06.01.2017, 14:22 06.01.2017, 14:38
726
10 EKİP KURULDU
Düzce Valiliği’nde Yabancılar İzleme Komisyonu toplantısı yapıldı.

Düzce Valiliği bünyesinde kentte yaşayan yabancıları tespitini yapabilmek ve ihtiyaçlarını belirlemek amacıyla Yabancılar İzleme Komisyonu kuruldu.
Bugün yapılan Yabancılar İzleme Komisyonu toplantısına Düzce Valisi Zülkif Dağlı, İ Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Yılmaz Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, İl Müftüsü Selami Emen ve kurum müdürleri katıldı.

Yabancılar İzleme Komisyonu Toplantısı’nda alınan kararlar neticesinde en kısa sürede saha çalışmalarına başlanması planlanırken saha öncesi bugün son değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Saha çalışmaları için belirlenen 10 ekibin her birinde 2 uzman, 1 tercüman bulunması kararı alınarak ekipler eşliğinde köy ve mahallelerde yabancılar ziyaret edilecek ve izleme tespit formu doldurulacak. Ayrıca çalışmalara kamu kurumlarının yanındasivil toplum kuruluşları tarafından da destek sağlanması bekleniyor.
Yabancılara doldurulacak olan tespit formlarında, kurumların öncelik alanları ve yabancıların ihtiyaçlarına yönelik sorular yer alacak. Sahadan elde edilen veriler ışığında ise yabancılara yönelik sosyal çalışmalar başlatılacak.

Yorumlar (2)
Esin 5 yıl önce
Kendi vatandaşlarının ihtiyaçlarını giderdiler sanki...
ALİ 5 yıl önce
Biz Türkler dünyadaki tüm Müslümanların hamisiyiz.Bize el açanı geri çevirmeyiz.Bize sığınana sırtımızı dönmeyiz.Bu memlekette çalışan aç kalmaz.Acze düştünde devlet ,millet karşılamadımı.