banner614

10 EVİ SU BASTI

banner619

Karaca Mahallesi’nde yağmur, yaklaşık 10 evde su baskınına neden oldu. Lağım sularının tuvaletlerden taşması üzerine iyice çileden çıkan ev sahipleri, yetkilerden aldıkları “araç yok” cevabı üzerine Düzce Belediyesi’ni çok tartışılan saat kuleleri üzerinden eleştirdi.

banner846
Yerel Haber 30.09.2015, 17:06
8372
10 EVİ SU BASTI
banner844
Her yağmurda olduğu gibi alt yapı eksikliğinin en çok hissedildiği mahallelerden biri Karaca Mahallesi oldu. Yaklaşık 10 evi su bastı. Karaca Mahallesi’nde yağmur nedeniyle Şantiye Sokak'ta oturan Hasan Durmuş’un evindeki tuvalet taştı. Lağım ve yağmur sularının taşması nedeniyle evi ağır bir koku sararken, ev sahibi Hasan Durmuş’un sabrını taşırdı.

KULESİ Mİ, ÖNEMLİ LAĞIM MI ÖNEMLİ?

Tuvalet deliklerini tıkayarak tedbir almaya çalışan ev sahipleri, yardım istedikleri belediyeden “yeterli araç yok” cevabını almasıyla iyice çileden çıktı.  Ev sahibi Hasan Durmuş, belediyenin saat kuleleri yerine daha acil sorunlara öncelik vermesi gerektiğini söyledi.

Durmuş, “belediyeyi arıyoruz fen işlerine yönlendiriyor.  Fen işlerini arıyoruz. Bize söylenen: “yeterli aracımız yok.” “alt yapıyı halledeceğiz” dediler, halletmeden şehrin bazı yerlerine saat kuleleri diktiler.  Saat kulesi mi lazım Düzce’ye yoksa bu sorunlara çözüm bulmak mı lazım. Saat kulesi mi önemli lağım mı önemli. Fen işlerinde yeterli araç yok. Ama saat kulelerine para buluyorlar. Milyarca lira harcıyorlar. Her seferinde aynı film aynı senaryo.. Ben ne zaman belediyeyi arasam gelmiyor, öncü geliyor. Öncü daha iyi çalışıyor o zaman… Hiç olmazsa sorunlarımızı paylaşıyorlar.”dedi.

NİÇİN MAĞDUR EDİLİYORUM?

 “Her yağmurda bu sıkıntıyı yaşıyoruz.”  Diyen Yurdanur Durmuş ise şunları söyledi: “Ben bu memleketin vatandaşıyım. Vergimi ödüyorum. Niçin mağdur ediliyorum. Lütfen çözüm bulsunlar. Hazır asfaltı kaldırıp gereksiz yere masraf ediyorsun. Ama diğer tarafta halkın mağdur oluyor. Halkının sesini duyacak. Halkı rahat ettireceksin. Sinirlerimiz çok bozuk. Bu kokuyu günlerce çekeceğiz burada…”

Haber;S.KAŞKIR
Yorumlar (30)
Alicik baba 6 yıl önce
Her yerde aynı sikinti nolcak boyle..ki yollar hep çamurr....
Hasan 6 yıl önce
Evini su basanın hiç mi suçu yok.Ev yapılırken masraftan kaçmak yerine biraz ileriyi düşünüp zeminden yüksek yapıp dere yataklarına ev yapmasınlar.Her şey devletten beklenmez.Kurumlar böyle felaketlerde hangisine yetişsin.Sizde takmışsınız saat kule
hangisi önemli? 6 yıl önce
Elbette saat kulesi
karacalı 6 yıl önce
temel atarken 10cm fazla dan bahsediyosun sen karslımısın ağrılımı bu mahalleye nezaman geldinde konuşuyosun 50 yıllık evler var burada mahalleye asfalt üzerine asfalt atıldı bilmeden ortaya laf atma
karacalılar 6 yıl önce
karacalılar keleşi bekliyorrrr
DzC 6 yıl önce
Temel atarken 10 cm daha fazla ataydınız zeminden yüksek olurdu Dovlöt bize bakmii
vatan evladı 6 yıl önce
saat kulesi daha önemli..acımıyorum valla,kusura bakmayın.durmak yok yola devam.oylar 1 kasımda akpye..anlamıyorsunuz ne diyelim.bir musibet bin nasihattan iyidir.
SES 6 yıl önce
Olsun Başkanlar araba ve şatafata daha önem veriyor. Bu haberi komşu iller görmez ama başkan kötü arabaya binerse bizi küçük gelişmemiş il olarak görürler Allah muhafaza..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
açık