banner851

banner614

10 KÖYE 54 ÇÖP KONTEYNERİ

banner619

İl Özel İdaresi tarafından, köyler ve mesire alanlarında sorun haline gelen evsel ve diğer atıkların köy içlerinde ve mesire alanlarında belli bir yerlerde toplanması ve toplanan çöplerinde düzenli bir şekilde alınması için 5 ilçede bulunan 10 köye toplam 54 adet çöp konteyneri dağıtıldı.

banner846
Yerel Haber 30.08.2015, 14:36
1921
10 KÖYE 54 ÇÖP KONTEYNERİ
banner844
İl Özel İdaresine bağlı köylerde artan çöp konteyneri ihtiyacını gidermek için İller Bankasından talep edilen 150 bin TL’lik ödeneğin bir kısmı olan 60 bin TL tahsil edildi.
Köy yerleşim ve mesire alanlarındaki halkın çevre ve halk sağlığını korumak amacıyla köyler ve mesire alanlarında sorun haline gelen evsel ve diğer atıkların köy içlerinde ve mesire alanlarında belli bir yerlerde toplanması ve toplanan çöplerinde düzenli bir şekilde alınması için gerekli çalışmalar yapıldı. İlk etapta 150 adet çöp konteynerine ihtiyaç olduğu tespit edildi.
150 adet çöp konteyneri alımı için gerekli olan 150 bin TL ödeneğe karşılık İller Bankası Anonim Şirketi tarafından İdareye 60 bin TL ödenek tahsil edildi. Çöp konteyneri alım ihalesi yapılarak öncelik olarak köy sınırları içerisinde bulunan mesire alanları kontrol edildi. İhtiyaçları kadar konteynerler Merkez, Kaynaşlı, Gümüşova, Cumayeri, Gölyaka ilçelerinde yer alan 10 köyün muhtarlarına teslim edildi.

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (7)
vatandas 6 yıl önce
amma pahallıymıs ya 60 bın lıraya 54 konteyneri bıde ıhalayle yapılmıs
vatandaş 6 yıl önce
vardır bunda bir hikmet keleş gene bir kılıf bulur yabancıya gitmemiştir reklam kokan hareketler bunlar
muncurlu 6 yıl önce
Hastanenin onu rezil park rezil pet sisesi dolu sokaklar
Koykerinde sehirlerinde cop sorunu bitmiyor bu sehirde.
Cop sorunu bile çozulmemis sehirde baska sorunlar asla cozulmez.
yığılcalı 6 yıl önce
çöp konteyneyirlerinin tanesi kdv dahil 300 tl dir.50 tanesi 15.000 tl yapar.koskoca il özel idaresi bunun reklamını yapmaya ihtiyaç duyuyorsa vay halimize.
düzköylü 6 yıl önce
köyümüzde var
olan çöp konteynirleri topladılar baska yerlere verdiler.ihale ise hikaye.sadece yer değiştirdi ve yeniden alınmış gibi para elde ettiler.ALLAH islah etsin.....
çöpçü 6 yıl önce
köylerde çöp parası topluyorlar fakat millet çöü kapının önüne bırak nsıl olsa haftada bir çöpcü gelip alacak çöpler poşetlerde çuvallarda maden parasını alıyorsan konteynırda koy.zaten arac hibe nasl olsa millet para veriyor o kaarda knteynır önemi
duzceli 6 yıl önce
10kere sikayet ettigimiz halde karaca mahallesi santiye sokagi na cop konteyniri veremiyen belediyenin koylere vermesini alkisliyorum.
25°
parçalı az bulutlu