banner851

banner614

140 Yaşında Genç Kızılay

Irk, milliyet ve düşünce farkı gözetmeksizin,ulusumuzun dünyadaki şefkat ve merhamet eli olan Türk Kızılay’ı kuruluşunu 140’ıncı yaşını kutluyor.

banner619
Yerel Haber 10.06.2008, 17:03
194
140 Yaşında Genç Kızılay

Irk, milliyet ve düşünce farkı gözetmeksizin, tüm insanlığı kucaklayan hizmetleriyle, ulusumuzun dünyadaki şefkat ve merhamet eli olan Atatürk Uluslar arası Barış Ödülü Sahibi Türk Kızılay’ı kuruluşunu 140’ıncı yaşını kutluyor.

Bu anlamlı gün için bir mesaj yayınlayan Kızılay Düzce Şube Başkanı Kemal Demir; Kızılay’ın amacının hiçbir ayırım yapmaksızın insan acısını paylaşmak olduğu, insanlar arasındaki karşılıklı anlayışı, dostluğu, saygıyı, işbirliği ve barışı sürekli hale getirmek olduğunu belirtirken, Düzce Şubesi olarak amaçlarının ise, farklılıklar karşısında hoşgörünün insancıllığın, merhamet’in, tarafsızlığın ve barış’ın simgesi olduğunu unutmadan, bu bilinç ve prensipte çalışmakta olduğunu ifade etti.

Demir ayrıca, Türk Kızılay’ının yurt içerisinde yapmış olduğu yardım kampanyalarında Düzce şubesini birinciliğe taşıyan ve Genel Merkezce iki defa onur ödülü almalarını sağlayan Düzce Halkına da destek ve yardımlarından dolayı minnet ve şükranlarını sunduğunu dile getirdi.

Yorumlar (0)