banner851

banner614

15 GÜNDÜR MAĞDURLAR

banner619

Çavuşlar Mahallesi 3345. sokak sakinleri gece saatlerinde yanmayan sokak lambalarından şikayetçi! Yaklaşık 15 gündür geceleri değil de gündüzleri yanan lambalar nedeniyle yetkililerin ilgisizliğinden yakınan sokak sakinleri özellikle çocuk ve kadınların yaşadığı mağduriyete dikkati çekti.

banner846
Yerel Haber 08.10.2017, 13:33 09.10.2017, 12:17
4041
banner844

Düzce’de aydınlatmada yaşanan sorunlara bir yenisi daha eklendi. Bu kez sorunun adresi merkeze bağlı Çavuşlar Mahallesi oldu. 3345. Sokak’ta yaşayan sokak sakinleri yaklaşık 15 gündür geceleri değil de gündüzleri yanan sokak lambalarından yakındı.

Yetkilileri aradıklarını ancak hiçbir yetkili tarafından seslerine kulak verilmediğini savunan sokak sakinleri özellikle çocuk ve kadınların hava karardıktan sonra yaşadıkları korku ve tedirginliğe dikkat çekti.

“Korkuluyor!”
Geceleri yanmayan sokak lambaları yüzünden zor günler geçiren sokak sakinlerinden Sami Topçu, yaşadıklarını anlattı.

“Bizim sokak lambalarımız aşağı yukarı 15 günden beri yanmıyor. Gece karanlık oluyor ve sabah saatlerinde yanıp öğle saatlerinde sönüyor. Yani karanlıkta sağa sola gidemiyor. Mevlitlere gidilecek gidilemiyor çünkü korkuluyor.”

“Kimse ilgilenmiyor”
Mahallenin bakkalı Muhsin Çiftçi ise şu ifadelerde bulundu:
“Lambalarımız 15 gündür geceleri yanmıyor. Öğrenciler geliyor burada anne-babalarını bekliyor evlerine gidemiyor. Başıboş köpekler var. Çok yere şikayette bulundum ama kimse ilgilenmiyor.”

 “Sokakta kimin dolaştığını bilmiyoruz, cami kapıları gece saatlerinde vuruyor”
Çavuşlar Mahallesi Camii İmamı Ensar Eren ise gece vakti sokakta kimin dolaştığını takip edemediklerinden yakınarak şöyle konuştu:

“15 gündür sokak lambaları yanmıyor. Sabah namazından sonra yanıyor ve öğlene kadar boşu boşuna yanıyor. Ama gece vakti yanmıyor. Bir de gece vakti sokakta kimin dolaştığını takip edemiyoruz karanlıkta. Caminin kapıları gece saatlerinde vuruyor. Kalkıp baktım 2-3 kişi girip çıkıyor. Ne oldukları da belli değil o yüzden tespit edemiyoruz.”

Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (5)
çavuşlar muhtarı 4 yıl önce
erken başlayan seçim çalışmaları bunlar sedaş ı ben aradım 10 dakika sonra geldi ve arıza varmış yaptı
ozkan1299 4 yıl önce
gece değil gündüz yanan sokak lambaları canım TÜRKİYE'm seni çok seviyoruz...
Mucit 4 yıl önce
Sedasi aradinizda direkten kivilcim atiyor deyin 15dk sonra ekip gelir sorun cözülür sokak lambasi onarilir uyanik olun saygilar
vah vah 4 yıl önce
vah vah vah. sanırsınız ki dağ başı. başınıza bi şey geldi de muhtarınız mı koşmadı, polise haber verdinizde polis mi gelmedi???
sanki köyde her gün olay varsa sokağa çıkmaya korkuyorsunuz öyle mi!!!
yanmayan 2 - 3 direk lambası
Duzceli 4 yıl önce
Şehir içi ne yapılan yeni almanlara sayiyolardir